| AnnaaMarRia a întrebat:

Cum sa-i spun mamei mele ca un baiat vrea sa fiu prietena lui? imi este foarte rusine si am fluturi in stomac cand ma gandesc la asta >:"

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Depinde si de relatia pe care o ai tu cu amma ta si de asemenea varsta ta. Daca ai norocul meu, te v-a intreba mama ta, si astfel iti va veni usor sa ii povestesti. Daca nu il ai, ii poti spune intr-o conversatie mai apropiata de a voastra, cand vprbiti despre "n" lucruri si cand va apropiati de subiect ii poti spune.

Bafta!

2 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Spune-i scurt si la obiect "Mama, un baiat vrea sa fie cu mine." si gata.
O zi buna!

| BBelivee a răspuns:

Buna. Ii spui pur si simplu ca exista un baiat care te place si vrea sa fii prietena lui, ca si tu il placi si ca simti fluturi in stomac doar cand te gandesti dar ca totusi esti realista.