| anonim_4396 a întrebat:

Pai sa vedem...am postat acum ceva timp o intrebare aici: http://www.TPU.ro/......imi-pierd/ ok...am un prieten care pana in momentul de fata, imi era cel mai bun prieten. de 9 ani ne cunoastem. el stie foarte bine ca eu o plac pe fata respectiva, cu toate astea, vorbeste non-stop cu ea la telefon, prin mesaje, pe mess, ii spune cuvinte gen."frumoaso" sau o intreaba daca o poate saruta cand ies data viitoare afara. mie mi se pare cel mai bun exemplu de cretinism absolut si pur si simplu lipsa de respect, ca el stie ca o plac pe respectiva.

Răspuns Câştigător
| xPitic a răspuns:

Buna! nasoala treaba.In primul rand el nu se mai poate numi prieten din moment ce incearca sa o 'cucereasca' pe acea fata.Nu-ti mai e prieten...din moment ce stia ca tie iti place respectiva fata. In al 2lea rand daca fata ii acorda atentie mai multa decat tie,poate nu te place sau poate nici tu nu i-ai spus ce simti pentru ea. Daca,chiar ti la ea si o placi spune-i sa stie si ea( bai eu te plac...tu?).Dar daca ma gandesc mai bine,poate si tu esti de vina. Daca fata nu a stiut ca tu o placi, iar 'prietenul ' o placea, asta e! tu ai pierdut.Bafta!

| revenger22 a răspuns (pentru xPitic):

"poate nici tu nu i-ai spus ce simti pentru ea" am facut asta. ma rog, da-o dracu de fata, ca pana la urma sunt fete cu tona.
problema ar fi cum sa incep discutia cu respectivul fost prieten.

| xPitic a răspuns (pentru revenger22):

Ce discutie? Indiferenta ta! Atat merita!