| anonim_4396 a întrebat:

Pana la ce varsta creste penisul? Am 16 ani, iar penisul meu masoara in erectie 11, aproape 12 cm, iar in circumferinta 10. Nu sunt foarte dezvoltat fizic, si am in jur de 48 kg.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care dezvoltarea fizica este normala si este si in concordanta cu varsta, atunci de obicei dezvoltarea completa si definitiva atat a penisului cat si a organelor reproducatoare masculine se termina in jurul varstei de 16, maxim 17 ani. Deoarece d.p.d.v. fizic organismul tau are alura inca a unui copil preadolescent si de maturizare nici nu poate fi vorba, probabil ca dezvoltarea fizica va mai continua cativa ani si odata cu aceasta va continua si dezvoltarea penisului si cresterea acestei atat in lungime cat si in grosime. Trebuie sa traiesti cu speranta ca este posibil sa fie loc....de mai bine. Multa sanatate! big grin

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

In circumferinta 10? da ce ai maica acolo? salam de biscuiti?
eu am 39 de ani si abia are 8/9 in circumferinta! si vreo 18/19 l.
nici nu vreau sa ma gandesc, cat o sa ai la vreo 25/30 de ani!,.

| Staind a răspuns:

80% din greutatea ta sta in circumferita aia.Hm?