| sohappyIcoulddie a întrebat:

Pare stupid ceea ce am sa va zic dar imi este rusine cu iubitul meustraight face. El este un baiat super este coleg cu mine, este foarte iteligent din toate punctele de vedere si este cel mai frumos din clasa. Multe colege l-au placut dar eu am avut ocazia sa fiu cu el. Din clasa cativa prieteni cu care eu mai stau prin pauze stiu de mine si el. Dar imi e rusine de clasa si chiar de cei din grupul meu cand mai stau pe langa el. E chestia ca el este mai scund dct mine. Chestia asta nu este exagerata dar se poate observa usor. Mereu pastrez distanta. Colega mea, care imi este si cea mai buna prietena mereu face haz de acest lucru. Chestia e ca ea e la fel de inalta ca si mine si ca acum cateva luni ea l-a placut pe iubitul meu, dar nu a reusit sa fie cu el. Oare face asta din invidie? Oare imi e o buna prietena? Oare inca mai il place? In fine nu am dc sa renunt la el pentru ca sunt singura ca nici ea nu ar fi facut asta. Cat despre mine si iubitul meu credeti ca este okay sau ca ar trebui sa fac ceva in legatura cu asta?

App o alta prietena de-a mea mi-a spus ca daca il iubesc si ma iubeste nu are legatura cu inaltimea!
Ms >fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Pufuleteeeee a răspuns:

Pai dupa parerea mea...stay relaxoh go on nu merita adica cel putin daca eu as fi in locul tau nu mi-as face probleme in legatura cu asta deoarece nu merita daca ai "ocazia" asta PROFITA de ea si nu baga lucrurile aste ainutile in seama...si ce ca e mai scund? lasa ca nu ar nimic eu totusi cred ca prietena ta este invidioasa sau o zice numai asa ca sa incerce sa te enerveze nu iti face probleme tu arata ca pe tine si pe el nu va deranjeaza cu nimic ca lumea sau ea zice ceva despre voi si tie nu iti convineoh go on! fundabig grin?

12 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Da-o,da-o la o parte,aia nu e o prietena sincera,cea care rade.
Are dreptate cea de-a doua, iubirea nu are legatura cu inaltimea.
Mie imi plac culpurile ca Tom Cruise si Katie Holmes, el e mai scund ceva ca eahee heeSi tipa nici nu se fereste de tocuri.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca il iubesti chiar nu conteaza inaltimea.
iar "prietena ta" de fapt este invidioasa. Iti pune bete in roate ca sa te desparti de el ca mai apoi sa fie ea cu el.

| ynna93 a răspuns:

Pai cealalta colega are perfecta dreptate. daca il iubesti n`ai de ce sa renunti.chiar daca are cu cativa cm mai putin decat tine.si nu baga in seama ce`ti spun altii.o fac din invidie.stii cum se zice "asculta`ti inima".

| Virkno a răspuns:

Prietena aia a ta are dreptate daca exista iubire nu mai conteza ce cred ceilalti.Inaltimea nu-i o problema si prietena aia a ta e cam gelosa ca u ai reusit sa fi cu el si ea nu asa ca nu cred ca cinestie ce prietena.

| alexush a răspuns:

Eu zic sa nu te iei dupa prietena aia a ta. face mistoo de tine ca e invidioasa.cum ti-a zis cealalta... dragostea nu are legatura cu inaltimea...eu zic sa nu pui la suflet ce zice "prietena ta aia buna" ca e doar invidioasa.deci ramai cu el.si nu mai opastra distanta fata de el ca se simte si el naspa.am 2 colegi in clasa aceiasi inaltime.el e slab mort, si ea e mai plinuta.se iubesc la nebunie oamenii ala.si ma bucur pentru ei. aveti grija:X

| MiniEmoTion a răspuns:

Prietena ta a avut dreptate! Nu trebuie sa tinem cont de ce spun ceilalti,Decat daca noi credem ca ceva nu e in regula(nu si in cazul asta). Nu-ti fie teama sa le spui prietenilor, daca sunt cu adevarat prieteni te vor incuraja, si nu vor rade de tine.
Baftahappy

| SimonaSymo a răspuns:

Colega ta pe care tu o considderi,, cea mai buna prietena" este putin geloasa pe tine ca tu ai reusit sa ai o relatie cu acel baiat. Poate ca ea este o buna prietena pentru tine dar daca da gelozia peste ea sa stii ca nu o vei mai putea avea buna prietena...
Iar in legatura cu tine si cu prietenul tau, nu tb sa-ti fie rusine cu el deoarece iubirea tb sa treaca peste orice obstacol in viata...Chiar nu are legatura cu inaltimea...
SUCCES. daca vrei FUNDA

| melena a răspuns:

Iubirea nu are varsta, etnie, inaltime etc. Sunt doar niste criterii absurde. Ai vz cumva perechea din america? ea aproape 1 m si el 2 m. Sunt impreuna de ceva ani. ASA ca don't worry nu are de ce sa iti fie rusine, chiar deloc, poate ca prietena ta vrea sa te desparta de el sau poate ca vrea doar sa glumeasca cu tine asa ca spune-i ca nu iti place sa zica asa si cu siguranta nu se va supara. Nu conteaza inaltimea daca il placi nu te rusina cu el, nu e un defect sa fi scund.
Sper ca te-am ajutat!

| oanaoana1995 a răspuns:

Inaltimea nu conteaza daca este iubire.prietena ta il mai place inca si urmareste sa va desparta poate ca dupaceea ea sa se apropie de el si sa fie impreuna. daca iti era o prietena adevarata te incuraja sa mergi mai departe si iti spunea ca daca va iubitit nu conteaza parerea celor din jurhappy

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Prietena ta are dreptatea cea care a zis ca daca va iubiti nu are legatura cu inaltimea in dragoste si in razboi totul este posibil:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa ce vrei pentru ca oricum ai sa regreti. Spun asta pentru ca inca nu intelegi ca tu ai singura problema.

| Astrid_4172 a răspuns:

Pai, cam cat e diferenta dintre voi? Daca nu e asa vizibila, nu are nimic, ideea e sa nu porti tocuri cand esti cu el. Daca se observa, totul depinde de voi, atata timp cat va iubiti cu adevarat si va simtiti bine impreuna, nu conteaza parerea altora si glumele lor proaste. In plus, ce varsta aveti? Poate el o sa mai creasca. Iar cat despre "prietena" ta "cea mai buna", te inseli, nu e prietena ta, e doar o simpla colega de clasa. Daca intr-adevar iti era prietena adevarata, se bucura pentru voi, pentru faptul ca sunteti fericiti impreuna. Las-o sa faca haz, cine rade la urma rade mai bine! big grin