| PamPamRawwr a întrebat:

Păreri :]
am cunoscut un tip acum cam o lună, x, prin niște prieteni comuni și așa, deoarece eu vreau să-mi fac trupă și prietenii mei mi l-au recomandat ca chitarist. l-am adăugat pe mess, am început să vorbim despre de toate și ne-am întins la povești până la 4 dimineața. și tot așa am vorbit pe mess, și am făcut un fel de întâlnire a grupului și au venit mai mulți. o prietenă, membră a trupei, mă tot bate la cap că ne potrivim, că suntem cuplul perfect și chestii de astea. eu și cu x vorbim și așa foarte mult pe mess noaptea, și de cele mai multe ori el începe discuția, el mă salută primul, el întreține conversația. și mi-a dat odată o provocare, prin care trebuia să postez pe facebook un status de genu: " x... mă ajuți să-mi gasesc punctul g?" mda. cam pervers :-s.
apoi toți prietenii noștri au făcut vâlvă și chestii de astea, prietena mea își susținea ideea că ne potrivim. apoi într-o seară am primit un telefon "accidental" [adică prima chestie care mi-a spus-o a fost că de fapt voia să o sune pe maică-sa, deși era 11 jumate seara.] din partea lui în care o început să se bâlbâie și o închis brusc laughing noi tot povestim și avem multe în comun, râdem împreunăhappy
și totuși... credeți că mă place? adică conversațiile pe mess, statusu de pe fb, telefonul accidental... sunt semne?laughing
mersi mult:*

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ti-au tot spus ca va potriviti, pana ti-au bagat si tie ideea asta in cap.
Parerea mea e sa pastrezi aceeasi pozitie de pana acum, nu incepe sa te indragostesti.
Baietii au o psihologie foarte alambicata la varste nu prea mari.Pentru multi sa realizeze si sa recunoasca pana si fata de ei insasi ca le place o fata si au inceput sa se indragosteasca,este mult prea greu!
E un chin sa-si calce pe "orgoliu",nu stiu cum sa se comporte,se trezesc complet neajutorati in fata sentimentelor care ii incearca.
Din ce ai postat tu,s-ar parea ca baiatul te place,sunt semne,da,dar nu e nevoie sa faci nimic mai mult!
Vorbesti mult cu el,radeti impreuna,va petreceti suficient timp impreuna,are mii de ocazii sa-ti SPUNA,daca vrea sa-ti spuna ceva!
Ai doar rabdare, nu e nevoie de altceva, lasa-l sa se descurce singur!
Succes!

Răspuns utilizator avertizat