| Bianca003 a întrebat:

Pe 10 ian (joi) mi-a venit ciclu si am inceput sa i-au de atunci anticonceptionale Diane 35 care mi-au fost prescrise de medic acum aproximativ un an. Nu le-am luat de atunci pentru ca faceam un tratament care nu mi-a permis si am inceput de acum happy. Deci de pe data de 10 adica din prima zi de menstruatie am inceput sa le i-au si le-am terminat miercuri pe 30. Din cate am inteles ar trebui sa fac o pauza de 7 zile iar in a8a sa le incep din nou, dar cum sta treaba cu menstruatia? Stiu ca in astea 7 zile ar trebui sa-ti vina dar dupa "legea calendarului" nu prea e ok :d. Deci menstruatia mi se va regla cu timpul dupa pastile? Si..raporturile sexuale in timpul celor 7 zile in care nu se iau comprimate trebuie facute cu prezervativ (tinand cont inca odata ca este prima luna in care le iau!)?

1 răspuns:
| SyndicateX a răspuns:

Chiar azi am citit ca au fost interzise in franta, pentru ca 4 persoane au murit de la ele si cateva mii au probleme medicale din cauza lor.La noi nu au fost interzise din cauza numarului mic de cazuri cu probleme datorita lor.Normal ar trebui sa iti vina menstruatia in una din cele 7 zile, nu stiu cum e la diane 35 dar stiu ca la mercilon eti protejata si in acea perioada de 7 zile.Citeste pe prospectul lor ce scrie.