| Sara2 a întrebat:

Pe 21 decembrie 2011 mi-a venit ultima data menstruatia, si de atunci nu imi mai vine, e posibil sa fiu insarcinata? sex am facut intotdeauna cu prezervativ si nu am avut neplaceri sau incidente niciodata
ultimul test l-am facut pe 13 aprilie si a iesit negativ
nu am nici un simptom

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Presupuneri si supozitii pot fi multe,un lucru e foarte clar si sigur, la cel mult doua saptamani(!) de intarziere a ciclului, trebuia sa te prezinti la medicul ginecolog pentru un consult!
Nu te stradui sa afli singura ce e cu tine, mergi la medic, e singurul in masura sa iti puna un diagnostic sigur si corect!
Deja ai intarziat mult, nu mai amana!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai sigur este un control. Orice este posibil.

| bitihacy a răspuns:

Eu cred ca da, dar cel mai bine ar fi sa iti faci un control. PS. La primul meu copil am facut 3 teste, negative toate, iar eu eram insarcinata in luna a 3-a happy ( folosisem foitele anticonceptionale)

| Sara2 explică (pentru bitihacy):

Eu am folosit prezervativ si nu s-a spart niciodata, mereu l-am verificat
in plus in acest timp am slabit 9 kg, am abdomenul plat plat
din decembrie pana acum ar fi 4 luni
la 3 luni jumate ar fi iesit un test negativ?

| bitihacy a răspuns (pentru Sara2):

Stai linistita, ca eu am nascut copilul ( al 2- lea, un baiat de 4 kg) si cand am iesit cu el afara prima oara, m-au intrebat vecinii al cui e copilul...si doar nu am stat incuiata in casa pe perioada sarcinii.La a 4-a sarcina am slabit cam 10 kg, era mofturoasa tare fetita. Daca ai fi fost racita, tot aveai menstruatie si inca una urataaaa, dureri, cheaguri... Apropo de abdomenul plat, citeste aici http://forum.7p.ro/Cand-se-vede-burtica.aspx?g=posts&t=1111. Nu vreau sa te sperii, dar nimic nu ma mai mira, am intalnit in maternitate, femei de 40-50 de ani, care aveau sterilet sau aveau trompele legate si totusi, erau gata sa nasca.
Uite mai poti citi aici http://sanatate.bzi.ro/......rcina-673. Oricum, du-te la doctor.

| stelyii a răspuns:

Pai poate ca esti racita acolo jos sau ecva se intampla, nu ai fi insarcinata daca ai folosit prezervatitul, dar du-te totusi la doctor, sa fii singura! si daca ai ceva sa te tratezi!

| coco64 a răspuns:

Poate ai insuficienta de progesteron, du-te la medic si fa ecografie!

| BlackandWhiteMady a răspuns:

Si eu am cunoscut pe cineva careia nu ia mai venit menstruatia timp de cateva luni cam 3-4, iar daca testele au iesit negativ inseamna ca nu.dar cel mai sigur iti poate raspunde un medic ginecolog la aceasta intrebare.