| anonim_4396 a întrebat:

Pe 22 iulie am iesit cu un tip, el deja din prima seara ma pupa pe obraz, mai ma lua de mana, eu il respingeam. am inceput sa iesim odata la 2 3 zile, in final il mai lasam sa ma pupe, sa ma ia de mana, intr-o saptamana am inceput sa ne pupam pe gura, iar de incepand cu 14 august am trecut si la saruturi si la faza oficiala.

Atatia baieti mi-au spus ca el nu e de mine, ca nu ma merita, si sa nu-mi pierd timpul cu el. nu am ascultat pe nimeni. Incepand din prima seara cand ne-am cunoscut mi-a zis ca o sa-mi ia cadou pentru ziua mea, i-am zis sa nu faca prostii de-astea, dupa aceea trecand zilele mi-a spus ca mi-a luat un ceas si ca vroia sa mi-l puna pe mana dar l-a uitat acasa. stabilisem de vineri ca ne vom plimba luni intr-un alt oras ( luni fiind ieri, ziua mea. 18 ani ) si ca are o surpriza pentru mine. Nu sunt materialista, dar nu mi-a luat nici o floare, nimic si nu inteleg de ce m-a mintit cu de-astea.

. El e foarte atasat de mine, imi spune mereu ca sunt ceea ce-si doreste el, ca ma place mult, ca ma adora, tot timpul imi da mesaje, ma suna, simt ca nu avem nimic de vorbit si tot ceea ce vrea el este sa se laude cu mine, si sa ma pupe. ( aseara i-am zis ca nu mai putem continua asa pentru ca nu comunicam, doar ne imbratisam si chestii, n-a vrut sa accepte, a inceput sa planga, sa se roage de mine, sa ma intrebe de ce, el isi facuse planuri de viitor cu noi si i-am zis tot timpul sa nu-si faca, sa traiasca clipa ca planurile de obicei nu se implinesc.

Aseara la 1 noaptea ne-am intors cu taxiul. m-a intrebat cati bani am si i-am zis sa stea linistit ca o sa-mi platesc partea ( 40 lei ) si a zis ca nu, ca plateste el. dar tot eu mi-am platit partea. m-a deranjat doar dc m-a intrebat ( cand ieseam la sucuri mereu platea el)
Cand ne-am intors in orasul nostru si m-a condus acasa, i-am zis ca nu mai vreau sa fim impreuna, si a inceput sa ma pupe repede, fortat, nu ma lasa sa plec, plangea, era suparat.

Am nevoie de niste pareri. va rog!

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Uff, scoarta este faptul ca, dupa cum ai spus tu, nu prea comunicati. Ma gandesc ca, din moment ce se intampla asa, nu aveti cum sa va cunoasteti foarte bine unul pe celalalt. Si eu zic ca sa inceri ca sa va descoperiti mai mult, sa initiezi conversatia, sa te uiti un pic "cu lanterna". Poate vei gasi lucruri care iti vor placea la el, lucruri pe care le-ai mai cautat?

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cauta "sub scoarta". Ca n-ai zis nimic despre ce s-ar afla sub scoarta asta, ori poate nu stii nici tu? Din ce ai spus, mie mi se pare ca este un tip sensibil, introvertit, care nu stie sa spuna ce are pe suflet.
Ce s-a intamplat luni? Poate chiar a luat cuvant cu cuvant ce ai spus tu, de aia nu ti-a luat chiar nimic.

| Alison95 a răspuns (pentru Zenithf):

Ba imi spune ce are pe suflet, zice ca nu vrea sa ma piarda nu stiu ce, da e sensibil din toate punctele de vedere chiar daca nu pare fiindca e inalt, bine facut.

Mi-a repetat tot timpul ca are surpriza pentru mine ca nu stiu ce, si la un moment dat n-am mai zis nimic. ma dispera minciunile astea.
care-i faza cu scoarta?

| Alison95 a răspuns (pentru Zenithf):

Am incercat, n-am gasit nimic. vreau sa incerc cu altcineva care simt ca ma poate intelege dar sincer mi-e frica de faptul ca ar putea sa ma vada cu vreun baiat. la cat il cunosc, si de obicei fostii sunt extrem de gelosi, razbunatori straight face

| Zenithf a răspuns (pentru Alison95):

Eu cred ca mai degraba o sa fie dezamagit si se va retrage si mai mult in sine. Incearca altceva, poate reusesti sa il combini cu vreo prietena, sau vecina, o fata mai tacuta, asa cum e si el?

| Alison95 a răspuns (pentru Zenithf):

Nu nu. in chestiile astea el e tupeist, e sensibil doar cu familia cu iubita.

| Zenithf a răspuns (pentru Alison95):

Uff, scoarta este faptul ca, dupa cum ai spus tu, nu prea comunicati. Ma gandesc ca, din moment ce se intampla asa, nu aveti cum sa va cunoasteti foarte bine unul pe celalalt. Si eu zic ca sa inceri ca sa va descoperiti mai mult, sa initiezi conversatia, sa te uiti un pic "cu lanterna". Poate vei gasi lucruri care iti vor placea la el, lucruri pe care le-ai mai cautat?

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Am impresia ca el nu e genul tau si iti doresti altceva de la o relatie, de la partenerul tau. Mai asteapta cateva zile si vezi cum se comporta. El stie ca esti pe punctul de a renunta, ar trebui sa incerce sa te inteleaga, sa comunicati mai mult.Incearca sa te impui. Daca nu se schimba nimic, ai doua variante: ori il accepti asa cum este, ori te desparti de el. Mai tarziu va fi mai greu.

| NuMaContrazice a răspuns:

Mda .....cum a spus si Alexandrughita, ciudat tip...laughing
Faci cum crezi ca e mai bine, dar eu zic ca ai facut ceea ce trebuie, nu va prea potriviti.Eu zic ca mai bine il lasi, ca din cate ai spus tu, nu simti nimic pentru el.

| Alexandrughita a răspuns:

Ciudat tip... vorbeste cu el, intreaba-l ce vrea cu adevarat, si constatai impreuna daca aveti sau nu un viitor