| floricika_1940 a întrebat:

Pe care dintre cele doua le ati alege 1) persoana care o iubiti cu adevarat 2) profesia? Opinii.

4 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Asemenea alegeri nu poti face.
In mod normal profesia. Daca cineva m-ar pune sa aleg nu m-as intoarce la saracie pentru o persoana iubita, ca ea probabil mai intalnesc 1000, insa in cariera, nu se stie niciodata ce o sa fie.

| RazvanGeorge a răspuns:

Eu as alege persoana pe care o iubesc pentru ca iubirea adevarata se intalneste o singura data in viata spre deosebire de profesie care orifand poti s-o schimbi; sa nu-ti mai placa si sa iti iei un job mai bun!

| Awesom a răspuns:

Dar nu poti alege intre aceste doua pentru ca nu ai de ce daca persoana de langa tine te intelege si te sustine poti impaca si capra si varza deoarece profesia nu poate sa-ti ocupe tot timpul si vei avea timp si de persoana iubita. Daca ar fi sa aleg intre acestea doua as alege profesia dar in acelasi e foarte greu sa renunti la persoana iubita pentru profesie.

| Nikoooooooo a răspuns:

1...pentru ca este dragostea este cel mai frumos sentiment sh mnerita sa te sacrifici ca sa il ai pe parcurs... funda?:X