| NevastuicAaA a întrebat:

Pe ce subiecte pot vorbi cu o fata prin mesaje?
Si cum sa o invit in oras? Dar sa nu fie direct(gen:Vrei sa ne intalnim).Sa fie ceva cu mai multe intelesuri(in bine).

29 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O inviți, îi spui că vrei să vă cunoașteți față în față că e de treabă și să vorbiți.

| Wøodenpints a răspuns:

Unii chiar nu meritaţi vreo atenţie din partea unei femei...

| NevastuicAaA explică (pentru Wøodenpints):

Si stii tu daca eu merit sau nu?

| Wøodenpints a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Cineva pe care nu-l duce capul nici cât să găsescă un subiect de conversatie cu o tipă, e clar că nu merită să primească atenţie din partea unei femei.
Nu de alta, dar nu ar şti ce să facă cu ea.

| NevastuicAaA explică (pentru Wøodenpints):

A spus cineva ca nu am subiecte? Am cerut alte subiecte. Daca nu ai un raspuns care sa ajute, nu te mai baga in seama!

| Wøodenpints a răspuns (pentru NevastuicAaA):

De ce nu? Ai pus întrebarea pentru toată lumea. Iar eu am dreptul să răspund ce vreau.

| NevastuicAaA explică (pentru Wøodenpints):

Nu raspunzi ce vrei.Pentru ca trebuie sa existe si respect.Gandesti ce vrei doar in mintea ta.Totusi exista si niste reguli(nu ca ai fi incalcat una)

| Wøodenpints a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Respect zici? Respectul se câştigă, nu se dă gratis. Ce-ai făcut tu ca să meriţi să te respect?

| NevastuicAaA explică (pentru Wøodenpints):

Auzi...nu ma cunosti si nu ai dreptul sa ma judeci!

Respectul trebuie sa il ai fata de oricine. Apoi respectul se pierde sau creste.

| Wøodenpints a răspuns (pentru NevastuicAaA):

De ce nu am dreptul sa te judec? Dacă spui că respectul trebuie să-l am faţă de oricine, înseamnă că am şi dreptul să-mi spun părerea despre oricine. Sau ar trebui să am doar obligatia de a respecta, fără drepturi?
Oricum ar fi, eu nu respect decât pe cineva care a făcut ceva pentru mine. Restul sunt doar oameni obişnuiţi, pe care-i judec după bunul meu plac.

| NevastuicAaA explică (pentru Wøodenpints):

Eu nu cred ca judeci corect.Treaba ta! Sunt curios cati ani ai happy

| Wøodenpints a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Scrie la profil, în caz că ştii să te uiţi.
Şi de când eşti tu în stare să evaluezi o judecată drept corectă sau incorectă? Şi ce-i aia o judecată corectă? Ar trebui să judecăm toţi după acelaşi tipar care se presupune că-i universal valabil şi acceptat?

| NevastuicAaA explică (pentru Wøodenpints):

Mirate ca stiu sa ma uit! Dar am vrut sa vad daca e corect ce scrie, ca nu prea dai dovada!
Nu trebuie sa judecam toti la fel.Dar exista intotdeauna o "linie de mijloc" a judecatii pe langa care ar trebui sa fii.

| Wøodenpints a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Iar pe lângă linia aia de mijloc este şi gestul de a întreba nişte străini ce poţi vorbi cu o fată prin mesaje?
Nu, nu există nicio linie de mijloc, există doar minţi încuiate ce au impresa că "aşa trebuie să fie", deoarece n-au experimentat niciodată mai mult.
Iar dacă tot te-ai legat de vârstă, de ce ar trebui ca cineva de vârsta mea să fie mai tolerant, să nu judece pe nimeni şi să gândească după un anume model?

| NevastuicAaA explică (pentru Wøodenpints):

O sa vina un moment in viata, cand o sa iti para rau pentru atitudinea ta fata de persoane necunoscute(nu de mine).
Si am intrebat asta pentru ca aveam nevoie de idei.O cunosc de mult timp si stiu multe despre ea...si nu mai stiam ce sa vorbesc cu ea.Nu intreba de ce nu sunt cu ea...motive multiple.

| Wøodenpints a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Chiar nu-mi pasă de viaţa ta amoroasă, eu am spus ce am observat.

Şi mai exact, când va veni ziua aia în care eu voi constata că nu e bine să tratezi cu sictir şi să spui adevărul în faţă peroanelor de care nu o să am niciodată nevoie? Şi ce se va petrece în momentul ăla, de o să-mi pară atât de rău? Dacă tot vrei să fii mama omida şi sa-mi ghiceşti viitorul, fă-o până la capăt.

| NevastuicAaA explică (pentru Wøodenpints):

Cateodata trebuie sa TACI!

| Wøodenpints a răspuns (pentru NevastuicAaA):

De ce? E dreptul meu să NU tac.

| NevastuicAaA explică (pentru Wøodenpints):

Ai sa vezi ca dreptul tau de a nu tacea nu o sa iti faca bine.

| Wøodenpints a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Până acum mi-a adus doar avantaje. Nu-mi imaginez o situatie în care ar putea să-mi creeze probleme.

| NevastuicAaA explică (pentru Wøodenpints):

Iti doresc sa nu dai de oameni periculosi!

| Wøodenpints a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Am dat şi de ăştia. Sunt periculoşi până le găseşti punctul sensibil şi-l calci în picioare.

| july00 a răspuns:

Pai intreab-o tot felul de chestii..cum e la scooala.mai ai frati sau surori..chestii din astea.o inviti dar nu prin mesaje. fata in fatawinking
Succes!

| NevastuicAaA explică (pentru july00):

Nu are frati/surori.
Nu mai intreb de scoala.
Fata in fata cum?(asta era ideea)

| facepalmlol a răspuns (pentru july00):

Daca ar fi avut surori ar fi fost perfect!
Lol, cum sa o intrebi: Auzi, da' nu mai ai vreo sora, ceva? laughing

| facepalmlol a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Spune-i ca ti-ar placea sa iesiti la un suc si gata. Uneori ne saturam si noi fetele de atata "lalaiala".

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa-i spui in fata, sa nu cumva sa o duci in eroare,

| stefystefy76 a răspuns:

Pai prin mesaje poti sai propui un joc de exemplu adevar sau provocare dar cu provocari de genul te provoc sa-mi spui... (eu asa am facut cu multe fete si am aflat multe lucruri despre ele si am reusit sa aflu multe lucruri despre ele care nu leau spus la nimeni si faza cu invitatul uite e iarna ai putea sa o inviti la patinoar adica sa o intrebi direct si prieteneste daca ar vrea sa vina cu tine. bafta. Funda?

| marymari2000 a răspuns:

Spune-i si tu, -Buna, ce mai faci? Vreau sa ies in oras la un suc ceva, vrei sa vi cu mine (fac cinste, doar e normal) etc...