| cactusartier a întrebat:

Pe data de 12 am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu, protejat, iar pe 17-18 mi s-a incheiat perioada de ovulatie. Dupa ovulatie am fost balonata si am avut dureri in zona burtii timp de cateva zile. Astazi mi-a curs putin sange, dar aplicatia imi spune ca perioada trebuie sa imi vina in 4 zile. Nu am crampe, dureri de spate sau de cap sau alte simptome. Este normal?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un lucru este clar: sexul si ovulatia NU produc imbalonare si disconfort dureros al burtii.
Aceste simptome sunt legate numai de ce ai mancat si baut in ultimile 24 de ore.

Aplicatia de care vorbesti poate spune cand iti vine ciclul, numai daca menstruatia ta se succede lunar, la fix acelasi numar de zile, adcica daca este menstruatia REGULATA.

| cactusartier explică (pentru Violleta2022):

Menstruatia mea este regulata. Tine 25 de zile si perioada de sangerare dureaza 5 zile.