| Cristina788 a întrebat:

Pe data de 2 septembrie trebuia să-mi vină menstruatia însă am sângerat doar o picătură.
Pe 18 august am avut contact sexual neprotejat, am avut doar o picătură de sânge exact când trebuia sa-mi vină menstruația.
Credeți că sunt însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca actul sexual neprotejat intretinut in ziua de 18 August, a avut loc cu 14 zile inainte de ultima zi a ciclului menstrual care conform calculului ar fi fost ziua de 1 Seprembrie si prima zi de menstruatie in data de 2 Septembrie, se poate aprecia ca exista o posibilitate chiar foarte mare, ca sexul sa fi avut loc exact in ziua in care a avut loc ovulatia. Conform acestui rationament, se poate aprecia si presupune, ca formarea unei sarcini in aceste conditii devine destul de insemnata. Raspunsul cert, exact si corect in proportie de peste 98-99% il vei obtine in data de 8 sau 9 septembrie prin efectuarea testului de sarcina. Multa sanatate!

| Cristina788 explică (pentru corbulalbrosu):

Vă rog sa-mi răspundeți aseară
mi-a venit menstruatia a durat
o oră și s-a oprit, sangele fiind foarte inchis la culoare.
E posibil să fie sarcină sau răceală?

4 răspunsuri:
| Naikier a răspuns:

Posibil, nu e cert.

| daisukioneechan a răspuns:

Ai avut copil si l-ai pierdutlaughing

| DyAnna98r a răspuns:

Buna! Până nu îți faci un test de sarcina nu poți fii sigura. E posibil sa fie doar o dereglare a menstruației. însă repet, încearcă sa faci un test pentru liniștea ta.