| Andreiiliuta a întrebat:

Pe data de 9 februarie am avut un contact sexual cu prietena mea în urma căruia s-a rupt prezervativul. Menstruația a inceput la data care trebuia, astăzi dimineața( 13 februarie), culoare și cantitate normala, ca la celelalte menstruații. Sunt șanse sa fie insarcinata?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, sunteti safe si NONparinti. laughing)

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fie gravida, atat vreme cat i-a venit ciclul.

Totusi, am un sfat pentru tine: umpara prezervative mult mai mici, pentru cucul tau.
Prezervativele se iau dupa grosimea cucului iar faptul ca -a rupt, inseamna ca a fost atat de mare (larg) ca s-a rasucit pe cuc in timpul sexului, pana s-a intins la maxim si a pocnit.
Cumpara masuri mici, ca prezervativul terbuei sa stea foarte strans pe penis, ca sa fie pus corect si a nu se rupa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic, in proportie de peste 99% in toate cazurile, in care menstruatiei incepe sa se manifeste/produca la data preconizata sau reiesita din calcul si pe urma decurge in conditii similare cu menstruatiile anterioare, reprezinta o GARANTIE FERMA ca nu s-a format o sarcina si din acest motiv a inceput sa fie eliminat din uter endometrul devenit inutil, si de asemenea reprezinta si o dovada certa ca organismul a inceput pregatirea unui nou ciclu menstrual si o noua incercare de procreere, asa cum este normal sa se intample in mod absolut logic conform legilor firii umane. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fie gravida.