| anonim_4396 a întrebat:

Pe la vreo 12 ani, am cunoscut un baiat... Pe care atunci il placeam si am ramas prieteni. Acum am 16 ani. M-a invitata la un suc, am fost prima data, si pur si simplu nu m-am mai simtit atrasa de elstraight face nu vedeam nimic interesant la el. Apoi iar ma invitat la sucsad devenea stresant ma suna mereu. si i-am zis ca ies numai daca mai vine o colega cu noi, ca ma simt aiurea doar noi 2 mai ales ca data trecuta ar fi vrut sa ma sarutestraight face Bun. a fost si ea cu noi. Acum iar vrea sa iesimcrying nu mai suport...mereu ma suna, imi puneintrebari ciudate. ce-mi place la el, cum as vrea sa fie prietenul meu. mi-a spus ca ma place si ca vrea sa mai iesim o data ca sa se lege o relatie poate. Dar i-am spus ca n-are nici un rost. eu nu-l plac, nu o sa fie nimic. iAR El insistacrying ce sa i mai spun. ma dezgusta genu asta de baieti

Răspuns Câştigător
| MâţaD a răspuns:

Asa sunt si eu,o fire careia nu ii place sa ii refuze pe ceilalti, mai ales daca le raneste(nevoit)sentimentele. Daca as fi in locul tau i-as zice ca il plac ca pe un bun amic, si nimic mai mult.Evita-l.Nu ii mai raspunde la telefon pe mess,eventual,daca placi alt baiat, incearca sa fiti impreuna, pentru ca astfel va renunta. Sper sa te ajute cu ceva.bafta!

3 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Explica-i astfel incat sa inteleaga ca NU iti mai place de el big grin ti-a placut. candva happy asta nu inseamna ca iti va place intreaga viata tongue

| consiliera a răspuns:

Ceva normal.Ai crescut, te-ai dezvoltat emotional si nu-ti mai place.Ai alte standarde, idei. Spune-i ca ai nevoie de timp sa te gandesti.Ca treci prin niste"necazuri".Nu-l repezi.Baietii is mai razbunatori.

| Intelligence a răspuns:

Zii: Pa si pusi happy I don't need you anymore :-p