| AnneMarrie0802 a întrebat:

Heii TPU!
Anul trecut m-a placut un baiat (imi trimitea scrisori, se tinea dupa mine,imi dadea ciocolata etc.; dar vedeam ca ma place cu adevarat). Fetele din clasa mea isi tot bateau joc, zicandu-mi prenumele meu cu numele lui,faceau desene pe tabla etc. Si eu il placeam dar ziceam ca nu e momentul si ca suntem prea mici. Am fost acum cateva zile in parc si ma tachineaza mai mereu sau isi bate joc de mine :'(. Acum nu stiu daca se razbuna pe mine pentru anul trecut sau daca ma place si nu vrea sa se mai intample ca data trecuta, desi el se aseaza mereu langa mine sau cand iesim cu colegii pe mine ma suna prima.Ce inseamna comportamentul lui si cum sa-i spun ca-l plac? :/
FUNDAA

Răspuns Câştigător
| angelcore a răspuns:

In primul rand, sunt curioasa, ce varsta ai? In al doilea rand... trebuie sa intelegi un lucru, baieti sunt mult mai imaturi decat fetele, exista insa cazuri in care baiatul mai si gandeste, mai rar dar exista. Ma rog, trecand la subiect, tu l-ai respin, colegele tale radeau de el, asa ca el a facut un pic de mate si i-a dat ca daca e un nesimtit tu nu il vei mai respinge, logic este faptul ca fetelor le plac baietii inabordabil. Sfatul meu e sa ai o mare discutie cu tine si sa te intrebui daca iti place de el sau nu. Cazul 1 : daca iti place de el intreaba-l de ce e asa cu tine si spune-i ca il placi sti pe modelul Zoe fi barbata. Cazul 2 : daca consideri ca esti prea mica dar iti place un pic de el spune-i sa inceteze cu tampeniile si, daca te place va astepta sa fiti, pentru moment, prieteni. Cazul 3: daca nu iti mai place de el fi sincera cu el si cu tine si din nou, spune-i ca te deranjeaza gesurile lui. Succes cu tipul. P.S. : pe o scara de la 1 la 10, cat de frumos e? laughing

| AnneMarrie0802 explică (pentru angelcore):

Incerc si eu ce pot laughing
Oricum vorbim, si ne intelegem.winking
Ms mersi
Pentru mine e 10, de restul nu-mi pasa laughing

4 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Sunt foarte curioasa cati ani aveti, si ar fi fost de mare folos daca spuneai...
Oricum, inca te place, eu spun sa ignori gura lumii pentru ca nu te ajuta cu nimic, colegele ale aerau probabil geloasewinking
cauta un moment in care sa fiti doar voi 2 si spune-i tot ceea ce simti, mai ales ca iti pare rau pentru tot ce s-a intamplat

| IonutCG90 a răspuns:

Hei Anne, să-i spui pur și simplu fără frică tot ce simți, dar găsește un moment potrivit. Adică nu-i spune asta de față cu multă lume, și spune-i
atunci când sunteți într-un moment mai special, nu sub formă de glumă sau ceva tensionathappy. SPer că am fost de folos.

| JessicaJess30 a răspuns:

E clar ca va placeti reciproc... Orice semn va fi clar pentru el ca îl placi (gen : trimite.i mesaje cu ce faci sau pune.te și tu lângă el pe banca) sigur se va simti foarte bine și încet încet o sa vorbiți mai deschis unul cu celalalt și relația va progresa