| Diaconu_Alexandru_1999 a întrebat:

Pe prietena mea o doare burta de vreo doua zile in continuu dar tot nu ii vine menstruatia. Ieri trebuia sa ii vina. Este posibil sa fie insarcinata chiar daca o doare burta? Luna trecuta am dezvirginat-o si din cate stiu dupa dezvirginare au loc anumite schimbari hormonale care pot intarzia menstra.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa dezvirginare nu au loc nici un fel de schimbari hormonale, doar daca nu o lasi insarcinata.
Dar, daca ai folosit prezervativ, atunci nu sunt sanse de sarcina si nici de schimbari hormonale.

| Sofer a răspuns:

Nu e însărcinată.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ati facut-o neprotejat sunt sanse de sarcina, durerea de burta poate avea si alte cauze, dar daca o doare boarta s-ar putea ca de curand sa ii vina menstruatia. daca ati facut-o protejat in mod sigur va veni menstruatia, cu ceva intarzieri, dar va veni.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca v ati protejat nu sunt motive de ingrijorare menstruatia va aparea chiar si cateva zile mai tarziu. Nu au loc schimbari hormonale cand iti incepi viata sexuala.

| Liviu_Edi_1993 a răspuns (pentru HazelEyes77):

Ba da. In momentul dezvirginarii corpul metabolic se pregateste pentru sarcina. Din cunostintele mele si din ce am citit pe forumuri multor fete le-a intarziat dupa primul contact inclusiv prietenei mele.