| anonim_4396 a întrebat:

Pentru baieti!
De ce asa de des ascunde-ti adevarul de noi fetele?
pentru raspunsul cel mai lamurit dau fundita...

Răspuns Câştigător
| αndï a răspuns:

Pentru ca unele fete subinteleg absolut totul, daca ai spus un cuvant gresit in loc sa formulezi aceeasi chestie altfel devine suspicioasa, nu spunem mereu adevarul pentru ca le iubim si nu vrem sa le pierdem, spunandu-le adevarul ar incepe sa planga / sa injure depinde de temperament... asta daca e ceva grav, iar daca e ceva minor nu spunem adevarul pentru simplul fapt pentru care nu vrem sa intram intr-o discutie pe care noi baietii nu stim s-o dezvoltam happy

4 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Pentru ca... cele mai multe fete doresc sa fie "mintite frumos". Eu nu o fac. Daca nu ma crezi, intreaba-ma orice!tongue

| ATB a răspuns:

Pentru ca e mai simplu. Daca va spunem mereu ca am iesit cu o fata faceti crize 3 zile deci cum sa nu ascunzi. Eu personal am o prietena inteligenta si intelegatoare si daca fac ceva, imi asum fapta dar stiu si fete care trebuie mintite pentru ca asa cere natura...

| cristiano9 a răspuns:

Pare mai palpitanthee hee, voi fetele vreti sa stiti tot sh sa stam sa povestim totul cu detalii, dar o,, micuta'' minciunica ne scapa de stres laughing)

:X

| mariuspolizei a răspuns:

E o chestie destukl de complicata.Hai sa iti spun cum vad eu lucrurile.
In primul rand eu nu sunt misogin si nu generalizez, adica sa spun, asa cum spun multi baieti, "toate fetele sunt la fel". NU e asa. Nici baietii nu sunt toti la fel. Doar ca, daca un baiat care este mai afectuos, mai sentimental, sta cu o fata care nu cauta neaparat dragoste, pur si simplu vrea doar sa se distreze, iar aceasta fata il raneste intr-un fel sau altul, sau il minte, acel baiat o sa tinda sa creada ca toate fetele ranesc baietii si ii mint(poate nu neaparat la prima fata, dar dupa cateva lovituri sub centura asa iti vine sa crezi). Dupa aceea, o sa inceapa si el sa minta, sa insele si sa isi bata joc. Acelasi lucru se intampla si de cealalta parte. Daca un baiat isi bate joc de o fata si ea va vrea sa isi bata joc de baieti. Asadar e un lant al slabiciunilor. Intelegi? Eu unul nu am prejudecata asta, chiar daca am fost ranit de multe ori, si eu nu obisnuiesc sa mint. Unde merge, merge, unde nu...Asta e. Mult succes si daca mai ai nevoie de o parere, am gasesti la marius_iulian_20. Ciau!