| Treble995755 a întrebat:

Pentru cei care au avut entorsa de glezna..acum 1 luna si 1 saptamana am facut entrosa la glezna dreapta, si am fost la doctor peste vreo saptamana si mi-a spus ca nu e decat o entorsa, iar acum de vreo saptamana am inceput sa fac niste exercitii pentru refacere, atunci ma durea putin cand stateam pe varf, si ma doare si acum, dar de azi parca ma doare mai tare si ma doare si cand merg normal, inainte nu prea ma durea cad mergeam normal
P.S : nu ma doare glezna, ci ma doare osul sau tendonul care duce spre degetul mare, nu stiu exact cum sa explic, cei care stiti ce ar putea avea scrieti-mi, e foarte important pentru mine,

5 răspunsuri:
| Treble995755 explică:

Stiu si am stat la pat ..si mi-a spus ca dupa 2-3 saptamani sa calc pe el
si de aia fac recuperare,, dar dc crezi ca ma doare tendonul ala? ma inteapa asa nu stiu cum sa explic.si partea aia imi e inghetata..adica o simt asa amortita mereu si cand o ating la fel

| Treble995755 explică:

Dar durerile pe care le-am scris mai sus sunt normale pentru recuperare sau pot avea altceva?

| adrianapda a răspuns (pentru Treble995755):

Durerile tale pot fii o stare agravata a entorsei ca sa spun asa..ar fi mai bine sa te consulte un medichappy

| secret093 a răspuns:

Te doare pentru ca ai inceput sa faci exercitiile de recuperare. Se vindeca big grin

| adrianapda a răspuns:

Nu stiu ce medic ai tu, dar la entorsa trebuie repaos la pat si sa nu calci pe piciorul cu entorsa pe cat posibil.