| CBogdan11 a întrebat:

Salutare, as vrea parerea celor chiar se pricep cat de cat sau au patit.
Am 17 ani, pana acum 2 ani am facut 6 ani de basket si acum o luna, ma durea glezna destul de tare. Am fost la un ortoped iar el mi-a recomandat sedinte la balneo fizio terapie. Am avut 10 sedinte cu exercitii, laser, curent etc si nu am mai avut nici o durere timp de 5 zile. In a 6-a zi, am aruncat la cos de 5 ori, nu prea incalzit. A 6-a oara, am avut saritura mai lunga si in partea dreapta a gleznei parca a facut,, poc" ceva la impactul cu solul. Nu am cazut prost, aveam ghetele de basket destul de bine legate in picioare si nici saritura nu a fost una neobisnuita sau una pe care pana atunci nu am mai facut-o. De atunci ma doare foarte tare si cand fac o miscare foarte simpla si trosneste.
Sport faceam in fiecare zi, mergeam la sala de 3-4 ori pe saptamana si la scoala, am 4 ore de sport pe saptamana in care joc fotbal, basket, handbal...
Sincer, nu prea am incredere nici in doctori, "examinandu-mi" piciorul si ortopedul din spital, si doctorul din clinica unde am avut sedintele. As vrea sa stiu ce pot face sa merg pe strada normal si sa mai pot face sport linistit, fara dureri.
Multumesc frumos pentru atentie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns: