| RAY a întrebat:

Ce anume oare lipseste unui baiat care este in friendzone?

daca atat de mult conteaza carcaterul, sufletul cum se face ca baieti astia cuminti care sunt exact cum descriu ele ceea ce vor de la un baiat nu devin iubiti? nu e de fapt atractia fizica care lipseste de vina?

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Lipseste creierul fetei care il baga in friendzone. Stiu multe aiurite care ies cu baieti cuminti, seriosi dar care nu arata la fel bine cu aia care si-o trag ele dupa ce ajung acasa, bineinteles aducandu-le baiatul prost cu masina. Si dupa se intreaba: ''oare de ce nu ma vrea nimeni'', o sa mor singura'' etc. Din cauza ca isi bat joc de sentimentele lor, si ii iubesc pe aia care le lasa late!
Stiu baieti frumosi si la aspect si la caracter, insa astia nu au noroc. Probabil le lipsesc si lor ceva, dar cui nu ii lipseste? Nu le putem avea pe toate. Cred ca nu sunt destul de ambitiosi incat sa puna piciorul in prag.

| CuriousStuff a răspuns:

Baietii astia cuminti sunt plictisitori. Nu vreau sa zic ca toti, dar majoritatea. Ba, poate si atractia fizica. Dar daca totul ar tine de atractia fizica nu ai vedea cuplurile pe care le vezi in ziua de azi. Cunosc atatea fete extrem de frumoase care stau cu baieti urati (si pe deasupra care nu au nici bani) ca imi vine sa cred ca uratenia e secretul.
Trebuie sa fii interesant, sa starnesti curiozitate, sa existe chimie si mult alte. Nu totul tine doar de atractia fizica sau de caracter. Nu e suficient sa ai doar caracter frumos la fel cum nu e suficient sa fii doar frumos.
Nu temai duce in extreme, Ray.

| justanotheruser99 a răspuns:

Gresesti, lipsește haremul laughing
Acum vorbind serios, degeaba spui ca personalitatea si caracterul contează, pentru ca atunci când intri in contact cu cineva atenția îți cade intai pe aspect. Adica nu poti zice: uite, m-am îndrăgostit de tine ca ești deștept, i mean for f*ck say it, nu ii poți vedea creierul sau IQ-ul. Deci friendzone (după parerea mea) înseamnă ca ești de treabă si toate cele, dar nu ies cu tine ca nu prea îmi place fizicul tau. In orice caz, asta e părerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Baietii aceia cuminti au un comportament linistit, nu ies in evidenta foarte mult. Si culmea, multi dintre ei au si un chip angelic, nevinovat, care denosta acea liniste interioara, acea cumintenie (ca vorbim si de fizic, si de suflet). Cat despre fete, le atrage la un baiat sa aiba acel ceva, sa aprinda scanteia de inceput, sa aiba putin tupeu, sa le atraga privirea printr-un gest, printr- o "vrajeala de moment " la care viseaza cu ochii deschisi o noapte intreaga apoi laughing.Si fizicul atrage tentia sau schimb pareri, ca poate avea un parfum atragator sau o frizura mai scmechera sau mai matura, nu una de copil inocent dus de mama la frizer in prima zi de scoala, o camasa mai sexy sau un tricou cu un model mai tupeist, atitudinea lui, postura lui, daca nu sta sfios, ci cu putina incredere in el...