| syme a întrebat:

Pentru cei care sunt fideli intr-o relatie, care este motivatia voastra cea mai puternica pentru a fi in acest fel?

Răspuns Câştigător
| matei23s a răspuns:

Eu sunt fidel sotiei datorita identitatii mele si principiilor dupa care ma ghidez. Indiferent de ce va fi, indiferent cum va fi ea si indiferent de ce are ea de oferit, referitor la mine, eu i-am promis ca o voi iubi si ii voi fi fidel.
lolita,
Ce se va intampla daca sotul tau nu iti va mai oferi tot ce iti doresti si nu vei mai fi fericita? Ii vei mai fi fidela?

18 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca iubesc nu ma mai intereseaza altii! Asa mi se pare normal! Sunt monogama!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu ma intereseaza altcineva.
Nu as rani persoana care mi-e alaturi, si chiar daca n-ar sti ar fi suficient sa stiu eu.
Pentru mine ar fi echivalent cu un sfarsit al relatiei, asa cum o stiu si cum o vreau - adica doar intre noi doi.
Nu mi-as complica viata atunci cand am gasit pe cineva de care sa imi pese si care vrea sa fie cu mine.
Nu pot spune care dintre astea e cea mai puternica, oricare din ele este suficienta sa-mi vad de viata mea.

lolita
| lolita a răspuns:

Imi iubesc sotul foarte mult, il respect si ma respect si eu. imi ofera tot ce-mi doaresc din toate punctele de vedere si prin urmare nu am de ce sa-mi caut altul pentru a fi pe deplin fericita.

identitate
| identitate a răspuns:

Nu simt ca datorez nimic nimanui si traiesc pentru iubirea mea pentru ceilalti, nu invers. Orice femeie are ceva de oferit dar numai uneia esti dispus sa-i oferi. Daca intelegi asta nu o sa ai tentatii.Mai bine acorzi tot timpul disponibil uneia doar pentru o zi decat o viata intreaga dar "tuturor"...

| nobody_9468 a răspuns:

Iubirea!
Respectul!
Astea ce's?
Eu una cred ca atunci cand iubesti n'ai nevoie de o motivatie, uite motivul care i l'am dat eu ex'ului"uite'ma aici sunt si toata sunt a ta si doar pentru tine! de ce ai mai avea nevoie sa o atingi pe ea cand eu sunt aici pentru tine?!?"Si i'am inchis gurahee hee
Sau mai sunt unii care cu toate ca'si inseala iubitele, dar tot la persoana respectiva se intorc!

Bafta.

| dydy22 a răspuns:

Eu ca baiat imi place sa fiu corect si fidel intr-o relatie pentru ca asa sunt eu, si mia ales daca este si ea, dc m-as duce la alta daca am ce imi doresc eu sti ca nemultumitului i se ia darul,

| sweetygirl a răspuns:

Simplu. Cand ma uit la altul ceva in mine imi zice ca am un baiat mult mai bun care ma iubeste si nu ma inseala. Motivul: ca il iubesc!

| nestlebaby a răspuns:

Iubirea! iubesti, te iubeste, deci nu ai ce cauta la altcineva.

| bnj a răspuns:

E greu sa explic. Eu cred ca este vorba de cunoasterea importantei sacrificiului. Este usor sa te lasi prada tentatiilor. Hai sa vedem cand o tipa dupa care intoarce lumea capul pe strada te abordeaza daca mai esti puternic. Eu asa pun problema.
Consider ca barbat cu adevarat e cel care e puternic si are stapanire de sine in orice moment, nu cel care are o relatie si pe deasupra aventuri in dreapta si in stanga, trecandu-si in palmares fete, pentru ca in felul asta el pierde controlul si atunci poate fi exploatat mult mai usor.
DAR si aici e un mare dar, relatia in care te gasesti trebuie sa fie una care sa simti ca merita. Iti poti da seama usor dupa anumite gesturi de cine ai langa tine si daca are rost sa te acorzi unei relatii sau nu. Daca esti cu o tipa doar pentru ca in pat e jos palaria, dar cand va duceti la un restaurant te enerveaza ca soarbe ciorba zgomotos sau eu mai stiu ce, nu cred ca mai poti fii fidel.

| krisstinka a răspuns:

Pai, cind iti place o persoana nu te gindesti cum so inseli, ci te gindesti doar cum ai putea face sa-l faci fericit, mai ales ca iti dai seama ca nici el nu te inseala.Nu poti fi infidel celui pe care il iubesti, caci fidelitatea vine la fel ca dragostea...

| bambollaazarya a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat nu ai cum sa inseli.vezi si iubesti doar persoana aceea, nu iti poti lua gandul de la ea si simti goluri in stomac cand nu e langa tine asta se cheama IUBIRE si daca este din partea ta e imposibil sa tradezi

| ruxandra_6631 a răspuns:

Ai auzit de funia impletita in 3? Cat de usor crezi ca se rupe? Si de ce e nevoie pentru a fi impletita in 3?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mint.imi iubesc sincer sotia.nu cred ca merita asa ceva din partea mea.la cata mizerie e in viata noastra, ca societate, macar latura asta sa ramana curata si sincera.casatoria.si considerente religioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar ca as fi stors de orice pofta de sex dar si asa flaminzesc mult prea repede...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Constiinta! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As face

Răspuns utilizator avertizat
| CRIS730 a răspuns:

Pentru ca pun prea mult suflet si ma indragostesc imediat de persoana respectiva si atunci pentru me nu mai exista decat acea persoana