| ThePathWalker a întrebat:

Din curiozitate, care este motivatia voastra de a trai ori scopul vostru principal?

Răspuns Câştigător
| paty00 a răspuns:

Sa fiu fericita, perfect multumita de ceea ce fac, de ceea ce sunt si de asemenea de deciziile pe care le iau.Probabil imi doresc sa cunosc dragostea, sa iubesc si sa fiu iubita; nereferinduma doar la dragostea dintre un barbat si o femeie ci si la prietenie, la relatiile cu ceilalti.

16 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Motivatia?
Hm. imi place sa nu fac nimic si sunt curios ce o sa fie maine.
Scopul?
Ii chinui pe ceilalti de langa mine.

| Încrucişătorul a răspuns:

Banii, ipocrizia si ignoranta individuala.

Daca o am pe prima, voi fi fericit si balansat spiritual.

:-)

| 1ce a răspuns:

Motivatia? Hmmm... Distractia... Fara distractie fiata n-ar mai fi viata, n-ar mai avea sens.

| BlueByte a răspuns:

Motivatia: Surprizele placute si neplacute ale fiecarei zile.Curiozitatea.
Scopul: de a fi mai bun decat persoana care am fost ieri.

| positivity a răspuns:

Ce mă ţine în viaţă, ar fi că poate într-o bună zi voi întâlni persoana pefectă pentru mine, riscându-ne vieţile în Amazon. Alt motiv, ar mai fi şi că peste câţiva ani, voi deveni un mare pictor cunoscut în toată lumea.

| Delicacy a răspuns:

Sa ajut persoanele care merita.

| Gogu06 a răspuns:

Sa fiu plin de bani si sa nu depind de nimeni, sa conduc cele mai frumoase masini si sa fiu cu cele mai frumoase femei. Dupa ce ma plictisesc de toate astea. Ma stabilesc in Republica Dominicana ma insor si fac copii.

| millyca a răspuns:

Nu am niciun motiv serios.

| RalucaNiță a răspuns:

"Mănânc ca să trăiesc, nu trăiesc ca să mănânc"

| ThePathWalker explică (pentru RalucaNiță):

Nu asta am intrebat.

| RalucaNiță a răspuns (pentru ThePathWalker):

Asta este scopul meu principal, motivatia mea de a trai!

| ThePathWalker explică (pentru RalucaNiță):

Iti dai seama ca asta n-are sens. Hai sa iti spun ce-ai zis : traiesc ca sa traiesc.

| Moonlight123 a răspuns:

Motivatie? hmm, probabil familia si prietenii care spun ca asta e viata, asa e normal. Sa traiesti o viata intreaga ca sa te chinui sa traiesti, daca intelegi. Viata iti ofera multe bucurii de-a lungul timpului, unele din ele fiind prea pretioase sa le poti da o valoare si poate faptul asta conteaza mai mult decat restul, dar totusi eu inca nu mi-am gasit motivul.

| euforiaa a răspuns:

Eu mi-as dori sa calatoresc prin toata lumea inainte de a muri, cam asta ar fi scopul meu. Daca nu as vedea macar cateva dintre frumusetile Terrei, as crede ca am trait degeaba!hee hee

| shaormaru2000 a răspuns:

Sex

| Garu88 a răspuns:

Cred ca scopul principal ar fi sa imi indeplinesc visurile si sa merg pana in panzele albe pentru ele.
De multe ori ma gandeam, ce aiurea e viata, si ma rugam sa nu mai fie asa.
Iar motivatia. nu stiu, am doar o viata presupun deci vreau sa stiu sau sa am cunostinte cat mai multe.
Cam asta ar fi.