| sopranaCadaverica a întrebat:

Pentru femei. Daca ati avea o relatie cu un barbat pe care il iubiti foarte mult si ati afla ca are o 'prietenie' mai aparte cu alta femeie, ce ati face, crede? Cand spun aparte, ma refer la faptul ca femeia e mai matura si ii trimite bani constant iubitului vostru, fara nici o alta implicare, doar vorbesc din cand in cand la telefon, pe internet etc., dar nu se vad niciodata fata in fata. Ea nu accepta sa-i trimita banii inapoi. Sunt sume foarte mari si ii trimite pentru ca urmeaza niste cursuri la facultate pe care nu si le poate permite, si le doreste mult si il scuteste sa lucreze in timp ce studiaza. El ii ofera 'la schimb' doar prietenia, cate o vorba, un sfat. Ce parere aveti? Ce ati face?

13 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Asta este ca și cum ar avea o relație în trei, dacă iubita lui ar accepta.
Dacă ar fi să accepte, evident că ar face-o pentru bani.
El fiind integrat în două relații, una amoroasă si alta de interes financiar.
Nu, nu aș accepta.

| Wr3nch a răspuns:

Pai din ce inteleg eu e ca un fel de matusa care ii da bani pe naspa.

| sopranaCadaverica explică (pentru Wr3nch):

Nu e ruda, o stie de ceva timp de pe chat.

| Wr3nch a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Pai de asta am zis ca un fel. Sincer nu mi-ar pasa, daca nu se culca cu ea poate vorbi cat vrea sufletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as desparti. N-as putea avea o relatie cu un tip care accepta sa fie intretinut de o femeie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ăla nu e întreținut de o femeie, nu e ca și cum i-ar plati mama lui facultatea sau l-ar ajuta cu bani.

Trebuie sa ai creier sau ceva vrăjeală sa obti suport financiar de la o femeie, de bună voie.nu toți pot face chestia asta.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Ea l-a facut sa accepte banii, nu i-a cerut. E foarte bogata si a vrut sa il ajute, ca a avut un trecut greu si admira faptul ca vrea sa-si termine studiile

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

"l-a facut sa accepte banii"
L-a amenintat?
Daca raspunsul e nu, inseamna ca tipul e intretinut de ea. Sunt o gramada de oameni care au avut un trecut greu si totusi si-au terminat studiile si nu toti au parte de o zana binefacatoare batrana si bogata. Si unii, mai ciudati, nici macar n-ar accepta, din orgoliul de a nu fi intretinuti de o femeie oarecare.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Stiu ce zici.
Dar a fost un singur imprumut, nu mai multe. Pana acum a muncit din greu. Dar serviciul e foarte solicitant si cand ajunge acasa nu mai are acelasi randament pentru studiu si in vara are licenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Aha

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Tot nu l-ai accepta, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Evident

| ImAVillain a răspuns:

Sugar mommy.