| Agnes00 a întrebat:

Pentru fete: cate dintre voi au orgasm vaginal?

Am facut multe cercetari si am discutat si cu prietenele mele ajungand la aceeasi concluzie: orgasmul vaginal este greu de atins.

Sa fie vina partenerilor sau a fetelor (pentru ca totul porneste din capul lor)?

16 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu este vina partenerilor! Este cunoscuta aceasta situatie cu mult inaintea cercetarilor tale!

| candora a răspuns:

Di3tri : da, de acord sunt unele. Orgasmul mai intii pleaca din subconstiinta si apoi fizic. Daca chiar il doresti sa-l atingi nu trebuie sa fii rigida ca nu simti nimic.

| ionutzul31 a răspuns:

Hmm...cred ca este vina partenerilor.

| Alexakos a răspuns:

Eu din cate stiu aici ar trebui barbatii/baietii sa tina mai mult ca sa ajunga fetele la orgasm. fetele ajung greu la orgasm. asa ca barbatul trebuie stie cum sa "conduca". plus ca o gramada termin inaintea fetei. asa ca...

Răspuns utilizator avertizat
| RzzV a răspuns:

Ca la piata...

| Agnes00 explică:

@foci: am cercetat in sensul ca am citit despre...smart ass

| Agnes00 explică:

@cr1stoph91: Si tu cand o sa ajungi la anal happy

| Agnes00 explică:

Daca am specificat ca e pentru fete si tot ce vad sunt baieti care se introduc total paralel, ar fi culmea sa fie ca la supermarket. E ca la piata.

| Agnes00 explică:

E vorba de un anumit fel de orgasm, adica vaginal. O faceti sa para atat de simplu tongue

| Agnes00 explică:

Deci mama ti-a dat-o in fund. Tocmai te-ai desfiintat singur.

| Agnes00 explică:

Acum te-ai speriat, ai sters urmele si ai fugit laughing

| bendis92 a răspuns:

Nu cred ca e vina nici unuia, doar ca e ff greu de obtinut. Cred ca solutia e sa nu te gandesti la nimic altceva laughing

| dumy25 a răspuns:

Și una și cealaltă, dar nu cred că e ceva general valabil. Diferă de la caz la caz...

| di3tri a răspuns:

Este vina partenerei happy Majoitatea stau ca scandurile in pat si nu inteleg ca trebuie sa se modeleze si ele dupa partener happy

| di3tri a răspuns:

La femei totul e psihic! Daca vrei ai big grin si nu numai unulwinking