| frumusica80 a întrebat:

Pentru fete...credeti ca bani sunt mai importanti an ziua de azi decat iubirea? si pentru baieti...ati iubi o fata ce e numa pa interes? si ce ati face cand ati afla ca e materialista? ati renunta la ia si la iubire?

Răspuns Câştigător
| emi a răspuns:

Am raspuns la o intrebare asemanatoare acum vreo trei saptamani.desi intotdeauna subiectul asta da mult de vorbit...
Iubire sau bani? aaa, pentru mine cu siguranta iubire, si desi pot parea 'rea'pentru ca am gandito, nu trebuie sa subestimezi banii, sunt capabili sa schimbe caracterul unui om, obiectivele lui, asa ca eu una incerc sa nu fiu prea dura cu materialistii, pentru ca sunt orbiti...
Insa cred, ca avnd bani, nu poti fi fericit...nu sunt langa tine, nu te respecta, nu te iubesc, nu te asculta, nu te saruta...etc.
Cred ca toti am alege iubirea, insa cum am spus banii...sunt puternici, insa. ii bine sai ai, pentru grijile si nevoile, pot desparti.

19 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Nu are rost sa ma mai uit pe raspunsurile de mai sus, sunt sigur ca toate sar si tipa ca vor iubire si nu bani. Si presupun ca sunt si foarte ravnite de indraznesti sa pui asemenea intrebare. Usor e sa dai din gura, greu e si sa fii asa cum pretinzi. Deh, plin net-ul asta de femei iubitoare si neatasate de bani...de-ar fi si-n realitate asa...

| Flav a răspuns:

Liliana83, chiar daca as gasi-o, parerea nu mi-as schimba-o. Referitor la asta, am scris acum cateva zile la o intrebare asemanatoare acesteia. Eu ''denunt'' atitudinea asta ca toate doresc iubirea, insa in realitate toate sunt reduse la tacere cand e vorba de ban. Si cand zic ''toate'', ma refer la termenul de majoritar, fiindca bineinteles ca mai sunt si exceptii.

| CevaNormal a răspuns:

Ok sa incepem cu aia ca daca e dragoste adevarata atunci banii sint nimic pe linga ea, dar daca pretinde ca iubeste- evident ca banii isi ridica rangul. Niciodata, repete NICIODATA! un baiat normal nu ar putea IUBI, pentru ca aici merge vorba de dragoste, o fata pentru bani, asta nu s-ar fi numit dragoste ci joaca. Si in final numai un baiat fara succes la fete si in viata, ar sta cu o fata stiind ca ea este materialista, Unul lenos care i se pare ca daca are bani multi rezolva totul.

Janina
| Janina a răspuns:

Bani sunt foarte importanti...insa eu nu ma vad stand langa un barbat daca nu il iubesc, nu l-as putea saruta sau sa fiu cu el.

| EUSIATIT a răspuns:

Sincer da as renunta mai ales daca a stiut de la inceput posibilitatile mele... dar cum astazi sunt numai astfel de specimente care vor doar intretinute,,,, cunosc astfel de pers care asa a procedat si el a crezut ca e iubire adevarata si doar l a mintit el i-a dat o suma de bani si in 2 zile a renuntat la relatie dupa aproape un an... mie sila de astfel de persoane dar nu le va as cel de sus... dai cu o mina si primesti cu 2 ...cred ca ai inteles ce vreau sa sp

| liliana83 a răspuns:

Eu ma-s multumi si cu persoana iubita daca sunt iubita, bani se fac in fiecare zi dar iubirea cine stie. asa ca sunt de parere si te sfatuiesc sa nu fii materialista daca iubesti o persoana.

| liliana83 a răspuns:

Flav chiar daca nu crezi sa stii ca nu toate fetele sunt la fel de materialiste. iubirea e mai presus de orice pentru mine ca sa-ti dovedesc nu am cum dar ia-m dovedit iubitului meu. cred ca tu nu ai gasit acea fata care sa te iubeasca asa cum esti si cu ce ai. de aceea te sfatuiesc sa te mai gandesti la ceea ce ai scris, pentru ca nu e chiar asa cum spui tu. succes la fete non-materialiste oricum.

| snepy a răspuns:

Pai este criza, asa ca fetele nu cred ca mai gasesc baieti cu bani, depinde ce interes, daca e interesata in dragostea sentimentala, nu am de ce sa o las

| scufitzaneagra a răspuns:

Banii sunt importanti... dar nu mai importanti ca iubirea...asta nu inseamna ca poti trai intr. o relatie doar cu una... iubire mai multa bani mai putini...byewinking

Răspuns utilizator avertizat
| goodboy_8604 a răspuns:

Categoric NU nu as iubi o fata care e pe interes si eu zic ca nu se poate chema iubire odata ce apare interesul la mijloc. Daca e materialisata ar renunta la ea imediat pentru ca nu imi place sa se profite de pe urma mea apreciez respectul. Si fetele care sunt pe interes pentru mine sunt o varianta mai ieftina sau mai scumpa a celor de pe centura. Parerea mea si imi cer scuze daca am jignit pe cineva,

| lifeistough a răspuns:

As arunca-o in strada cu tot cu boarfele ei!

| Alina_5575 a răspuns:

In ziua de azi da exista si fete care stau doar pentru bani, dar depinde, eu consider ca sunt si fete care iubesc cu adevarat...

Cat despre un baiat care ar afla ca iubita este doar pe interes eu cred ca ar renunta la relatie...

pa pa

| Rox_5939 a răspuns:

Nu! Categoric nu! Degeaba ai bani daca nu esti implinit in plan sentimental! Pt mine una, banii ocupa un loc mai putin important! Este adevarat! Oricine isi doreste sa aiba bani, nu stiu ce masini, vile etc... dar astea poti sa le faci impreuna cu partenerul! Cand muncesti alaturi de el si va straduiti impreuna sa obtineti ceva e mult mai bine! Atunci simtiti ca e ceva al vostru, ceva ce ati reusit impreuna...nu doar ceva ce ai primit de-a gata pentru ca le avea el/ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@frumusica80, cred ca baiatul o sa fuga mancand pamantul can ii vei scrie primul biletel si, nu va afla daca esti sau nu materialista. Cat ai media la lb. romana?

| clau_5556 a răspuns:

Exact cum a spus rox!:-s
Incercati sa va gasiti o persoana ce ii place prezenta voastra, atat! Sa fiti iubiti!

| Deiia99 a răspuns:

Da, eu cred ca sunt.

| materialistgirl a răspuns:

Sunt importante amândouă pentru mine. Trebuie sa fie un echilibru... daca balanta inclina mai mult spre iubire si banii sunt f putini, ma sperie. Nicodata nu am cerut partenerului nimic, dar vreau eu sa stiu ca are.Cand te gandesti k esti tanara frumoasa si poti, nu cred ca iti convine sa stai cu unu care te iubeste si in buzunar bate vantu. asa gandesc eu, condamnati-ma

| materialistgirl a răspuns:

Sa dau un exemplu : esti fata; ai de ales intre doi baieti care te iubesc, dar diferenta este ca unul are material si unul nu are. Oare il alegeti pe al doilea, ca doar banii nu conteaza si va multumiti cu putin?