| rallu_5150 a întrebat:

PENTRU FETE! vreau sa spun ca eu la varsta de 17 ani si un pic, am facut sex cu prietenul meu pentru prima oarahappy am fost virgina, m-a usturat foarte putin dar a fost ok.sange pe moment nu a curs, iar dupa o perioada cand am ajuns acasa a curs foarte putin happy a doua oara la interval de 2 zile am facut`o. dupa ce s-a terminat actul, eu nu am simtit nici o placere in schimb m-am gasit patata de sange. iar dupa nu mai mi-a curs. doar atunci pe moment putin pe chilot. e normal? am facut`o protejat. happy prezervativul e 100% sigur, in a nu ramane insarcinata? vreau sa stiu cateva mituri legate de prima oara. te latesti in solduri? sau...iti cresc sanii? sau ceva dereglari hormonale?
si as mai vrea sa stiu cateva sfaturi legate de igiena happy el vrea sa imi faca sex oral, iar eu ma foarte rusinez. pentru ca simt ca nu o sa ii placa happy ma ud foarte foarte rau. ce sfaturi de igiena si de altele imi dati, ca el sa poata face asta? cel mai folositor primeste fundita. VA MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Nu te ingrijora, este normal sa curga sange. Insa cel mai bine era sa nu fi fortat din nou forta a doua oara.
Si eu mi-am inceput viata sexuala de 7 luni, insa pot sa iti zic ca mi s-a parut naspa la inceput, aveam dureri uneori mai mari, disconfort, eram mereu ingrijorata.
Prezervativul, daca nu aluneca sau nu se sparge, te protejeaza de multe.
Asta cu sexul oral, lasa-l sa faca daca asa vrea el! Nu trebuie sa iti fie rusine pentru ca e ceva normal in ziua de azi.
Sfaturi de igiena...intotdeauna urinarea dupa contactul sexual (eu nu stiam asta si m-am ales la inceput cu o infectie urinara, pentru ca sunt microbi care se deplaseaza spre uretra si in acest fel se curata uretra), poti sa te speli dupa contact cu putina apa calduta (de fapt de fiecare data, insa nu da cu sapun pentru ca poti usor in candidoza...) si nu te speria ca te uzi mai tare, este ceva normal.
Bafta si sa ai grija de tine!
Aaaa... si e mit faza cu latirea soldurilor sau cresterea sanilor...dereglari hormonale, depinde de organism.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asa ca in nici un caz prezervativul nu te protejeaza 100%. Citeste si ce scrie pe ambalaj. Cel mai bun prezervativ, folosit corect, este metoda contraceptiova cea mai sigura (in jur de 99, 8%).
E posibil sa sangerezi si la urmatoarele contacte sexuale, nu e nimic foarte grav. Oricum, du-te cat mai repede la ginecolog (oricum trebuie s-o faci in maxim 3-4 saptamani de la inceperea viatii sexuale) si spune-i si despre asta.
Legat de igiena: e suficinet sa te speli la nivelul organelor genitale cu apa multa si sapun dimineata, seara, dupa fiecare scaun, inainte si dupa fiecare contact sexual. Daca nu te simti comod cu orice chestie pe care o faceti in pat, nu o accepta. E bine numai atata timp cat amandoi va simtiti bine si placerea pe care vi-o oferiti e reciproca.

| jorjet_6415 a răspuns:

Sunt normale sangerarile provocate de ruperea himenului acum depinde de fata si de cat de elastic il are. Bineinteles ca trebuie si tu sa fii relaxata iar el sa fie tandru sa stie cum sa te i`a smug Te poti latzi in solduri nefacand sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai incerci si apoi nu o sa mai fii rusinoasa fata de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne putem da o intalnire adresa mea de mail iordache_eduard2002@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei so faceeeem si noi florin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei so faceeeem si noi florin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rallu nu te jena e normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai vrei sa faci sex?