| anonim_4396 a întrebat:

Pentru inceput sunt foarte confuza si vreau sa ma ajutati cu cateva pareri.
Azi am facut dragoste cu iubitul meu si dupa ce a terminat si a scos penisul, dar din pacate prezervativul a ramas inauntru si l-am scos eu apoi.
Da, stiu ca daca a curs sunt insarcinata.
Am o pastila de Escapelle pe care o cumparasem pentru cazuri de urgenta dar nu vreau sa o iau eu asa fara prescriptia medicului si mai ales ca nu se ia daca nu ai peste 18 ani si eu am doar 16.
Nu stiu ce sa fac si la ce medic sa ma duc, nu stiu daca sa iau pastila sau nu...
Ce ma sfatuiti sa fac?

14 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Pff... naspa situatie!

| foxi a răspuns:

Sa consulti un medic ginecolog urgent

| wolder a răspuns:

In fine nu stau sa explic... Daca nu intelegi oh go on
Die!

| Încrucişătorul a răspuns:

Ouch, l-ai ranit pe iubitu-to cu asta: are puta mica.

Răspuns utilizator avertizat
| CrazzzyA a răspuns:

Omg. Ia pastila daca nu vrei sa apari si tu la 16 and Pregnant laughing
Serios!

| wolder a răspuns (pentru CrazzzyA):

Multumesc de raspuns dar sper ca pastila sa nu-mi faca mai rau miesad

| CrazzzyA a răspuns (pentru wolder):

Nu cred ca are ce rau sa-ti faca, poate doar un bine. Oricum, pentru siguranta ta ai putea sa mergi lcat mai curand a un medic care sa-ti spuna mai multe despre metodele contraceptive.

| wolder a răspuns (pentru CrazzzyA):

La ce medic?
La ginecolog ai nevoie de trimitere si nu cred ca pot lua fara mama

| AditzaAditsssa a răspuns (pentru wolder):

Nu este neaparata nevoie de parinti pentru o trimitere la ginecolog,poti merge la medicul de familie si ii poti spune ca ai dureri de ovare,sau ca menstruatia nu e normala, orice pentru care ti s-ar putea da o trimitere, daca nu vrei sa spui adevarul de frica sa nu afle ai tai. Daca nu, mergi la un cabinet privat, preturile variaza intre 30 lei si 100 lei/consult.Acolo e totul confidential, nu va afla nimeni.

| CrazzzyA a răspuns (pentru wolder):

La ginecolog poti sa mergi sa-ti faci o programare in caz ca nu o sa aiba timp pentru o consultatie pe loc. Si nu trebuie sa mergi cu mama sau ceva de genul.

| Patrick1 a răspuns:

Primul sfat e sa gasesti niste prezervative pe masura prietenului tau (SS=super small), si 2: Ia pastila ca nu se intampla nimic atat timp cat iei una pe an!winking daca iei mai multe fara sa te consulti cu un doctor e de rau! Succes!

| wolder a răspuns (pentru Patrick1):

Nu era aia problema... Erau bune pe masura lui care nu-i asa micasmug