| Simply123 a întrebat:

Am facut ieri sex protejat cu iubitul meu, am fost foarte transpirati si cred ca din cauza asta, sau habar n-am cum prezervativul a ramas efectiv in vagin, tot, nici nu l-am simtit. M-am speriat foarte tare, am bagat degetele si l-am scos, dar e clar ca fiind tot inauntru a curs sperma. Am luat Escapelle si acum astept sa aflu verdictul. Mi-e atat de greu...ati fost in cazuri asemanatoare?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Data viitoare spune-i baiatului sa cumpere perzevative mult mai mici, ca astea au fost mult prea amri pentru cuculetul lui, de aceea a cazut in vagin! Chiar nu glumesc, de aceea se intampla accidentele astea.

cat despre escapelle, cred ca ai facut o greseala enorma, ti-ai bagat o bomba hormonala in corp, probabil fara nici un rost.
Erai in perioada fertila?
Ma rog, este prea atrziu acum, oricum pentru urmatoarele 6-12 luni, vei avea, o gramada de efecte negative!

| corbulalbrosu a răspuns:

Alta data sa-si cumpere prezervativul de marimea potrivita, fiindca in mod sigur acel prezervativ va sta fixat perfect pe penis si nu-l va mai pierde prin vagin. Ai fost absolut sigura si convinsa ca folosirea acelei pastile nenorocite Escapelle este strict necesara? sau l-ai folosit intr-un mod complet IRESPONSABIL asa cum procedeaza majoritatea, adica cel putin 8 fete din 10. Multa sanatate!

| Simply123 explică (pentru corbulalbrosu):

Din păcate doar la farmacie am putut întreba dacă pot lua, mi-a zis că e în regulă.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Simply123):

1.) In a cata zi a ciclului menstrual a fost intretinut sexul respectiv?(numarat fata de prima zi de incepere a ultimei menstruatii) 2. ) In ce data urma sa se produca urmatoarea menstruatie?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

La intrebarea mea : 1. ) In a cata zi a ciclului menstrual a fost intretinut sexul respectiv?(numarat fata de prima zi de incepere a ultimei menstruatii) 2. ) In ce data urma sa se produca urmatoarea menstruatie? mi-ai trimis urmatorul raspuns :,, In a 27-a zi, iar urmatoarea menstruatie inainte sau dupa 3 zile de data de 16. De obicei asa e, doar ca pana acum nu a inceput. Astept'' Ti-am adresat respectiva intrebare fiindca am fost sa zic asa CONVINS ca ai folosit ABSOLUT INUTIL si cu totul IRESPONSABIL acea pastila nenorocita si blestemata, intr-un moment al ciclului menstrual in care a fost ABSOLUT IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina. Daca intr-adevar i-ai spus si explicat FARMACISTEI in ce moment si in ce conditii a avut loc sexul si cu toate aceste ti-a vandut pastila in loc sa-ti explice ca folosirea pastilei este 100% INUTILA inseamna ca este ori cu totul IMBECILA, ori este ahtiata dupa castig si profit si nu o intereseaza absolut deloc, faptul ca vei avea probleme poate chiar majore in viitor chiar si din cauza lipsei de profesionalism manifestate. Din pacate greseala a fost facuta ABSOLUT INUTIL si FARA ROST si in acest moment nu mai ai nimic de facut in afara de a te ruga ca reactiile adverse ale acelei pastile nenorocite sa nu fie prea intense sau mult prea grave. Multa sanatate fiindca in mod sigur vei avea nevoie de asa ceva.

| Simply123 explică (pentru corbulalbrosu):

Astăzi mi-a venit ciclul. Nu ma asteptam sa imi vina normal dupa ce am auzit ca pastila ar putea sa deregleze si ar provoca n probleme.

| Necunoscut112 a răspuns:

Prezervativul era mare pentru marimea penisului prietenului tău, nu are treabă transpiraţia cu pierderea prezervativului în vagin. Cât despre sarcină, deoarece ai luat pastila de a doua zi, riscul de sarcină e exclus, chiar dacă erai în perioada fertilă, însă în foarte multe cazuri, apar dereglări hormonale după utilizarea acestui medicament. Dacă nu erai în perioada fertilă, ai luat degeaba pastila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat insa consider ca ai facut bine sa iei o pastila. Incearca sa te linistesti, nu e dracul chiar asa de negru.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste ultimul raspuns si poate vei reusi sa intelegi si sa-ti dai seama ca raspunsul tau este cat se poate de gresit din moment ce indemni sa foloseasca acea pastila blestemata si nenorocita asa dupa ureche, dupa auzite si/sau dupa cum va duce capul vostru prost si complet lipsit de informatii corecte. A folosit pastila Escapelle fiindca probabil asa a fost indemnata posibil de una ca tine, absolut INUTIL si complet IRESPONSABIL