| Curiozitatisexidie a întrebat:

Pentru o dezvirginare completă TREBUIE sa intre complet tot penisul? Am făcut dragoste cu iubitul meu n-a intrat tot penisul doar jumătate si am avut o scurtă sangereare, o simpla durere pe moment iar după aceea nimic, doar când mergeam la baie la tresba mica ma ustura putin iar după 4 zile am facut dragoste, din nou am avut la fel aceeași durere mică dar nimic dupa. Răspunsuri seriose va rog...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic se considera ca dezvirginarea femeii se produce in momentul in care intra in contact direct penisul barbatului cu vulva si himenul ''pasaricii'', indiferent cat din lungimea penisului este introdus in vagin. Sangerarea a aparut in urma fisurarii sau chiar a ruperii partiale a himenului in jurul gauricii existente pe suprafata himenului. Este cat se poate de normal sa apara acea mica usturime in momentul in care urina atinge rana proaspat creata, fiindca urina are pH-ul putin acid si aceasta provoaca senzatia de usturime. Este absolut normal ca si in cazul urmatoarei penetrari a vaginului sa apara senzatia de durere slaba sau de disconfort datorita faptului ca diametrul canalului vaginal este inca foarte putin largit si de asemenea fiindca in acel moment muschii vaginului sunt intinsi peste limita lor de intindere... naturala. Dupa ce vei intretine cateva acte sexuale diametrul canalului vaginal se va largi suficient de mult incat penisul sa intre foarte usor si ca atare sa apara placerea si satisfactia sexuala in locul disconfortului resimtit prima si a 2-a oara. Succes si sex cat mai placut. big grin

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginarea, are loc atunci cand un penis a penetrat vaginul unei fete. Nu conteaza cat de mult a intrat.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Himenul difera de la femeie la femeie. Sunt femei care au himenul doar ca o fasie - rochita - in jurul peretilor vaginului. In acest caz se poate rope undeva doar putin. Sunt femei care au himenul semielastic sau elastic si se impinge in vagin. Cu aceasta ocazie - depinzand si de dimensiunile penisului - se poate fisura.

| NotNamed a răspuns:

Te.a dezvirginat 100%. A intrat jumatate, este de ajuns.

Răspuns utilizator avertizat
| PaulCos a răspuns:

Posibil sa ai himenul elastic.

| BAIATULdinOZ a răspuns:

Nu ai absolut nimic fata mea, esti bine pup :*