| RAY a întrebat:

Pentru persoanele gay, lesbiene, bisexuale, as vrea sa-mi spuneti va rog

1 pentru gay ce tip de barbat va doriti? as dori o poza sau o caracterizare cat mai detaliata fizic
2 pentru persoanele lesbiene ca femeie va doriti? as dori o poza
sau o caracterizare cat mai detaliata fizic
3 pentru persoanele bisexuale ce persoane va atrag din punct de vedere fizic, si ce partener va doriti m sau f? as dori o poza sau o caracterizare cat mai detaliata fizic

dau voturi

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Lumea a sărit repede pe tine... nu ești gay, că ești ateu e altă mâncare de pește. Întrebarea ta a fost pură curiozitate. Aștept și eu răspunsuri, este un subiect delicat și trebuie tratat ca atare. Să avem răbdare!

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti dosnic?

| RAY explică (pentru CristiDinBucuresti):

Exista cuvantul asta

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RAY):

Da

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RAY):

Se referă la cei cele care practică sexul anal, caută in dex si vezi. Cuvîntul acesta dosnic are m ai multe întrebuintări, printre care si cu referire la sex anal.

| RAY explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ma intereseaza am primit raspunsuri proaste fara nici o legatura cu intrebarea

| Azµre a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Param pam pam... ai dreptate.

DÓSNIC, -Ă, dosnici, -ce, adj., s. f. 1. Adj. (Despre locuri, străzi, clădiri etc.) Care se află mai la o parte, mai ascuns vederii; retras, lăturalnic, lăturaș, izolat. 2. S. f. Compus: dosnică-galbenă = plantă erbacee cu flori galbene, dispuse în capitule (Carpesium cernuum). – Dos + suf. -nic
Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de viomih | Semnalează o greșeală | Permalink

dósnic adj. m., pl. dósnici; f. dósnică, pl. dósnice
Sursa: DOOM 2 (2005) | Adăugată de raduborza | Semnalează o greșeală | Permalink

DÓSNIC adj. ascuns, dosit, ferit, izolat, lăturalnic, retras, singuratic, tainic, tăinuit, (rar) lăturaș, (înv. și reg.) săcret, (reg.) lăturiș. (Locuri ~.)
Sursa: Sinonime (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

DÓSNIC ~că (~ci, ~ce) Care se află într-un loc puțin umblat; retras. /dos + suf. ~nic
Sursa: NODEX (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

dósnic adj. m., pl. dósnici; f. sg. dósnică, pl. dósnice
Sursa: Ortografic (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

dosnic a. pe din dos, retras: stradă dosnică.
Sursa: Șăineanu, ed. a VI-a (1929) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

dósnic, -ă adj. Din dos, de la dos, retras: stradă dosnică.
Sursa: Scriban (1939) | Adăugată de blaurb | Semnalează o greșeală | Permalink

dósnică-gálbenă s. f.
Sursa: Ortografic (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink
Definiții din dicționare specializate
Aceste definiții pot explica numai anumite înțelesuri ale cuvintelor.

dósnic, adj. – Retras, izolat, îndepărtat. În expr. Dosnicu de către Soare = Luna: „Mai bine eu că m-oi fa / Un dosnic de cătă Soare. / Cât îi umbla lumea mare / Pă mine nu mi-i afla-re. / Când îi fi la răsărit, / M-oi întoarce la sfințit" (Antologie 1980: 232). – Din dos „spate" (< lat. podossum) + -nic.
Sursa: DRAM (2011) | Adăugată de raduborza | Semnalează o greșeală | Permalink
Definiții din dicționare neoficiale
Deoarece nu sunt editate de lexicografi, aceste definiții pot conține erori, deci e preferabilă consultarea altor dicționare în paralel

dosnică, dosnice s. f. femeie care practică sexul anal.

| Cristiann25 a răspuns:

Labagiu mic ce esti!

| RAY explică (pentru Cristiann25):

Majoritatea o facem fi fara griji, te inteleg

| Cristiann25 a răspuns (pentru RAY):

Am zis eu ca o fac? Nu vad unde in fine.Ma bucur macar ca recunosti pentru asta RESPECT *** mic!

| RAY explică (pentru Cristiann25):

Dar nu trebuie sa o spui urasti cea ce faci si de aia m-ai facut asa

Răspuns utilizator avertizat
| MetalHead04 a răspuns:

Sunt bi, ca partenera (fata) fizic trebuie sa fie cat de cat frumoasa.In rest ma uit numai la comportament. Ca partener baiat e diferit, nu stiu cum sa explic.

| LovellyAngel a răspuns:

Eşti ateu şi eşti şi gay... Sper că cineva acolo se roagă şi pentru tine.

| RAY explică (pentru LovellyAngel):

Cum poti sa afirmi ceva asa usor, nu ma nu sunt gay, intrebarea e pentru persoanele din intrebare care nu sunt toate gay

| RAY explică (pentru Azµre):

Nu ai cu cine discuta numa copii de 15, 16 ani, asta a fost ultima mea intrebare o sa merg pe un forum de stiinta in viitor

| Azµre a răspuns (pentru RAY):

Chiar nu mă așteptam la așa ceva... niciun răspuns sincer din partea utilizatorilor mai ales că sunt destui care se consideră sau sunt gay pe site... pun întrebări stupide dar nu sunt capabil de o conversație civilizată. Trist.

| RAY explică (pentru Azµre):

Corect,din pacate asta e tineretul romanesc, un tineret care habar nu are de civilizatie, cultura

| Azµre a răspuns (pentru RAY):

Lumea a sărit repede pe tine... nu ești gay, că ești ateu e altă mâncare de pește. Întrebarea ta a fost pură curiozitate. Aștept și eu răspunsuri, este un subiect delicat și trebuie tratat ca atare. Să avem răbdare!