| nyoentox2002 a întrebat:

Pentru voi ce inseamna mai exact o relatie serioasa? Sa faci copii neaparat?

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu există neapărat. Te obligă cineva?
Prin o relatie serioasă inteleg o relatie mai stransa dintre un barbat si o femeie. In ideea in care exista respect, iubire, echilibru.
Nu genul de relatii azi cu tine, maine cu altul.

| pombar a răspuns:

Asta e scopul celor 2 sexe, sa reproduca urmasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sa faci copii neaparat poti face vasectomie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Poate fi considerata SERIOASA, relatia in care cei 2 parteneri raman impreuna intreaga viata indiferent daca reusesc sau nu sa aiba impreuna urmasi. Sanatate!

| Adry05 a răspuns:

Să fii dedicat unui singur partener și să-ți proiectezi viitoru alături de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exista? Cu atatea fete cu aere? Mai poti tine o fata in loc sa stea doar cu tine si sa nu tanjeasca dupa altii? Greu frate.
Eu tot caut dar nu am gasit. Doar persoane infumurate care raman tot singure pentru ca niciodata nu sunt multumite!

| nyoentox2002 explică (pentru pombar):

Cine nu vrea nu face

| RAY a răspuns:

Pentru mine inseamna sa gasesc o fata serioasa, sincera, matura, hotărâtă care chiar vrea ceva serios pe termen lung, si da as vrea doi copii o fata si un baiat

| Paul754880338 a răspuns:

Copiii sunt o consecinta a faptului ca cei doi au consimtit sa fie o familie. Asta nu inseamna ca aparitia unui copil apare ca si o clauza contractuala si are si un timp limita. Sunt multe situatii unde seriozitatea unei relatii se poate vedea si masura chiar pana la copil. Impartirea responsabilitatilor ar fi una din ele.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Nu Doamne, relatie serioasa e o relatie in care nu stati impreuna doar pentru sex

| nyoentox2002 explică (pentru CerealaCuOchi):

Aici ai dreptate, trebuie să o iubesti cu adevarat, adica sa simti ceva pentru ea, Fetele/femeile nu sunt niste jucării