| sweety97kiss a întrebat:

Plac un baiat care este mai mare cu 2 ani ca mine, dar nu cred ca el ma place. Pur si simplu nu inteleg de ce face aceste gesturi : ma priveste intens ( in ochi, nu ma masoara din priviri) si mereu intra in mine cand are ocazia. Anul trecut sora sa era si ea destul de apropiata de mine, vorbea cu mine chiar daca eu nu o cunosteam si se uita suspect la mine laughing iar acum ne salutam ( ea invata dimineata si eu dupa-amiaza). Eu am fost prima care s-a bagat in seama cu el pe facebook, apoi el a vorbit cu mine si tot asa, apoi a inceput sa-mi spuna buna in realitate iar apoi nimic ( nici priviri, nici buna, nimic). Apoi la Balul Bobocilor dansa cu alte fete si se uita la mine ( si prietenele mele au observat asta), cand dansam cu cineva se uita urat, s-a pus in fata mea, s-a uitat la mine si apoi a plecat fara sa spuna nimic, a intrat in mine.
Astazi m-a vazut si s-a pus in fata mea pentru cateva secunde apoi a plecat. nu mai inteleg nimic! Eu nu cred ca ma place, dar nu inteleg de ce face toate astea... nu pot sa mi-l scot din cap! Cand incerc sa-l uit, face iar ceva si imi capteaza atentia... Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Atunci,poate ca nu se angajeaza nici el in nimic tocmai din cauza asta, realizeaza ca va pleca si nu are sens sa inceapa ceva acum, ar durea prea mult...te-ai gandit la asta?
De placut, insa, e clar ca te place.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu cred ca te place.
Dar,pe cuvant, are cel mai straniu stil sa-ti arate lucrul asta si sa-ti atraga atentia asupra lui!
Daca nu-i placeai, te ocolea, fii sigura.
Lasa-l in pace si observa-l, la un moment dat se va mai maturiza si el putin si va incepe sa caute alte moduri sa se apropie de tine!
happy

| sweety97kiss explică (pentru greece12):

Asta e... nu am timp sa mai astept, el intra la facultate si dupa nu o sa ne mai vedem deloc. sad

| greece12 a răspuns (pentru sweety97kiss):

Atunci,poate ca nu se angajeaza nici el in nimic tocmai din cauza asta, realizeaza ca va pleca si nu are sens sa inceapa ceva acum, ar durea prea mult...te-ai gandit la asta?
De placut, insa, e clar ca te place.

| Zeref a răspuns:

Cred ca cel mai bine se incepe cu a spune varsta.De ce ti-ar atrage atentia asemenea gesturi de COPIL? Eu sunt mai mare ca tine( cred ca sunt sigur de asta tongue) si daca mi s-ar fi intamplat asa ceva as fi ras asa ironic sfidator si l-as opri si i-asi spune"Cei cu mama ta mai baiete?".Dar nu prea pare sa fi gasit ceva placut la tine. Daca danseaza cu altele si se uita la tine si se baga in seama cred ca-i de ala care vrea sa aiba mai multe si toate sa fie ale lui.Mai tarziu ala ajunge un curvar si-si inseala nevasta.E doar o teorie dar predomina majoritatea.Indiferenta merge si la barbati si la femei.Nu cred ca ai timp de asa ceva mai ales la varsta dumitale laughing

| sweety97kiss explică (pentru Zeref):

Eu am 16, el 18 laughing Poate e adevarat ce zici tu. Oricum, asa am spus si eu. gesturile sunt idioate si inexplicabile si nu le inteleg...

| Zeref a răspuns (pentru sweety97kiss):

Caz clasat.NEXT!