| CoolBadGirl a întrebat:

Plac un baiat. Efrumos si e de varsta mea! Sntem doar prieteni dar eu as vrea mai mult. El da niste semne dar nu stiu daca sunt doar gesturi prietenesti sau mai mult. E entuziasmat cand mergem pe la ei (suntem prieteni de familie)
Atunci cand suntem in vacanta impreuna cu familia ma invita sa facem chestii impreuna iar uneaori respinge copii din jur cand sunt in preajma. Ce sa fac? Cum sa reactionez? Sunt mai mult decat semne de prietenie? Help!

Răspuns Câştigător
| pufoseniapuf a răspuns:

Eu zic ca te place si e timid. Exista mici trucuri sa'l intrebi " indirect " daca te place. De ex: ~ Hai sa jucam adevar sau provocare...Insista daca zice nu. Cand alege adevar intreaba'l pe cine place si cand alege provocare, provoaca'l sa iti zica pe cine place. laughing Pt al incuraja, spune-i ca poate ii zici pe cine placi tu, daca iti zice si el. (nu stiu de tine dar la mine a mers. :-D )
Sper ca te-am ajutat.:X:X:X:X SUCCES!

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Poate tu ai idei sexuale, atipice vârstei, și el se comportă normal, pentru vârsta voastră!

| Miha a răspuns:

Gaseste momentul potrivit si spune-i ce simti. Oricum nu vei pierde nimic daca esti sincere.

| emi29 a răspuns:

Te place, dar e timid, fa tu primul pas

| ionuutzuu a răspuns:

Daca nu are prietena poti face chiar tu primul pas happy

| aryana_4212 a răspuns:

Draguta mea te place dar nu stie cum sa-ti zica nu-i pregtit ie frica sa nu-l respingi.Mai asteapta un pic si o sa fie al tau