| Andreeasolomon1236 a întrebat:

Plac un baiat eu cred ca el nu ma place, dar se uita la mine mereu si zambeste.Nu am vorbit cu el pana acuma.Ce ziceti sa pun o prietena sa-i spuna sau sa-i spun eu sunt cam timida dar si el e.

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Daca el te placea in mod sigur dadea niste semne ceva mai clare.
Poate zambeste la tine pentru ca vrea sa fie dragut.
Ca sa stii sigur, da-i de inteles ca-l placi poate face el urmatorul pas.

| Adinuush a răspuns:

Bună Andreea big grin! Şi mie mi s-a întâmplat exact la fel. Şi la un moment dat m-am dus şi am vorbit cu el. Şi eu cea ''curajoasă'' am tot vorbit. şi el zâmbea. Dar totuşi nu a scos niciun cuvânt. laughing! Succes!

| RedheadOnTheRun a răspuns:

De ce crezi ca nu te place daca tu il prinzi cand te priveste si-ti zambeste?happy Probabil si tu ii placi. Incearca sa intrii tu in vorba cu el sau sa aflii cumva daca te place si el pe tine.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Ce-ai zice sa nu te faci tu de ras? Daca se simte atras de tine are sa vina cu siguranta sa se bage in seama

| CorneliaC a răspuns:

Doi timizi e cam nasol, dar si eu sunt de parere ca trebuie sa mergi personal sa-i vorbesti

| Elenaeli22 a răspuns:

Eu cred ca te place dar cel mai nespa e ca sunteti amandoi timizi si eu sunt timida si am avut si eu un prieten timid nu prea a mers bine dar ar fi bine sa ii spui tu pana la urma acum ceva timp m-am indragostit de un baiat si i-am spus ca imi place de el si acum am un prieten super dragut deci ai curaj si spune-i in cel mai rau caz spune nu dar daca spune da felicitari
sper ca te-am ajutat

| horia98 a răspuns:

Pai mai bine incearca sa vorbesti tu direct cu el si orice ar spune ceilalti nu ii asculta pentru ca sunt ofticosi si incearca sa nu te rosesti toata cand vorbesti cu el(de obicei asta li se intampla celor care sunt foarte timmizi)...o sa vezi ca va fi bine...bafta:*