| RAY a întrebat:

Poate a absurda intrebarea, dar de ce stau barbati cu femeile si femeile cu barbati?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Pentru ca asa suntem genetic programati si pentru a lasa mostenitori.

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Raspunsul e bun, din nou singura care gandeste, da doar pentru atat?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Mersi. happy Daca vrei raspunsul stiintific si fioziologic, din pacate, da, doar pentru atat.

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Stiintific,nu basme clar, am o ipoteza cum ca masculi platesc pentru sex, sti specia de cimpanzeii face asta ce parere ai de asta?

| jmarley a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Gentic programati? de unde ti-a venit idea?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru RAY):

Nu am auzit pana acum de cimpanzei sa plateasca pentru sex. Da, stiu ca exista o teorie conform careia oamenii, porcii, delfinii si doua specii de cimpanzei au sex regulat, si nu neaparat pentru a se reproduce, ci pentru placere. Insa teoria nu a fost confirmata sau infirmata, pentru ca nu pot demonstra exact ce simt animalele in timpul actului sexual. Ele nici macar nu sunt constiente de ce exista aceste acte sexuale. Insa, nevoia de reproducere este impregnata genetic, alaturi de celalalte nevoi, asa ca animalele pur si simplu dau frau acestor instincte, dar dupa cum spuneam, nu se stie exact, daca simt tipul de placere pe care il simt oamenii. Zona asta a inceput sa fie studiata recent, de aceea nu prea pot demonstra prea multe, nici de ce exista animale homosexuale sau de ce se masturbeaza, insa ideea este ca isi urmaresc acest instinct. Exista, de exemplu, o specie de pasari care incep sa atraga alti masculi pentru a se imperecha, dupa ce au depus ouale, pentru a-i face sa aiba grija de ele, pana la perioada eclozarii puilor, facuti cu alti masculi. big grin Banuiesc ca fiecare specie are motivul ei, probabil unele simt placere, probabil altele nu.
Cat despre oamenii care platesc pentru sex, banuiesc ca este un beneficiu al evolutiei. laughing

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Cat despre oamenii care platesc pentru sex, banuiesc ca este un beneficiu al evolutiei. laughing asta m-a interesat sa aflu

| OoBunnyoO a răspuns (pentru jmarley):

De la majoritatea emisiunilor si articolelor care trateaza subiectul si au venit cu ideea asta, nu eu. Instinctul de reproducere este invatat pe parcursul vietii si invatarea lui este programata genetic, tot oamenii de stiinta au venit si cu ideea asta. Deci la un moment dat, vom avea acest insctinct, de aceea nu ne nastem cu aceasta nevoie de reproducere, ci o dobandim mai tarziu. Cand apare instinctul asta, tot oamenii de stiinta au observat, ca majoritatea reprezentantilor unei specii au tendinta de a fi atrasi de sexul opus si ca asta este o tendinta generala, la majoritatea speciilor, plus de asta este si singura optiune care produce urmasi, iar producerea urmasilor este un efect al instinctului primordial si anume instinctul de supravietuire. Si cu ideea asta tot oamenii de stiinta au venit, nu le-am produs eu pe toate in seara asta.

| jmarley a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Acceptabil raspuns

| OoBunnyoO a răspuns (pentru jmarley):

Minunat. You just made my day! Acum daca raspunsul meu a primit aprobarea ta, pot sa ma duc sa dorm linistita. laughing

| jmarley a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Cam slabut sarcasmul happy

| OoBunnyoO a răspuns (pentru jmarley):

Posibil, dar este direct proportional cu persoana si raspunsurile carora ii este adresat. tongue

| RAY explică (pentru OoBunnyoO):

Pls raspunde-mi la intrebarea cu alcoolu

17 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Ray poate ar fi timpul sa incetezi sa postezi doar pentru a ajunge sus in top. E jenant.

| Kalla a răspuns:

Da,e absurda.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Pentru a se asigura perpetuarea speciei umane?!

| SamuelTudosa a răspuns:

rolling on the floor laughing Din curiozitate esti gay? rolling on the floor laughing