| IzabelaCatalina98 a întrebat:

Poate apărea sângerarea de implantare la 20 de zile de la ovulație?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intre ziua in care s-a produs fecundarea ovulului (ziua ovulatiei) si ziua in care are loc procesul de implantare/de nidatie prin care ovulul fecundat patrunde in endometru, in mod normal pot sa treaca minim 7-8 zile si maxim 11-12 zile. Sanatate!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce ti ai implantat fata?

| RAY a răspuns:

Prin urmare, procesul de inserare a ovulului in peretele uterin poate incepe aproximativ intre zilele 23-28 ale ciclului menstrual. Drept urmare, sangerarea de implantare este posibila cu cateva zile inainte de data specifica menstruatiei din luna curenta (de aceea este deseori confundata cu aceasta).

https://www.nastenatural.ro/cum-recunosti-sangerarea-de-implantare/

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sangerarea de implantare poate apare si la 20 de zile de la ovulatie.

| H3lpPl3as3 a răspuns:

Din cate stiu sangereare de implantare apare dupa 10-14 zile de la contactul sexual. Fa un test de sarcina daca nu esti sigura.

| IzabelaCatalina98 explică (pentru H3lpPl3as3):

Am făcut 2 teste și au ieșit negative

| Catalina808 a răspuns:

Sangerarea implantara apare dupa 10 14 zile