| Miju00000 a întrebat:

Buna, sangerarea de implantare poate aparea la o zi dupa actul sexual?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea de implantare sau mai bine zis de NIDATIE, se poate produce (insa in cazuri foarte rare), doar dupa trecerea a minim 8-9 zile de la data/momentul fecundarii ovulului de catre un spermatozoid. In concluzie, deoarece fecundarea ovulului se poate produce uneori si dupa trecerea si a 3-4 zile de la data intretinerii sexului + cele 8-9 zile amintite, rezulta ca sangerarea de implantare in cazul in care se produce, va apare dupa trecerea a circa 8-11/12 zile de la data intretinerii sexului. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.