| anonim_4396 a întrebat:

Poate ca voi o sa ziceți ca nu trebuie să îmi pese dar chiar ma macină curiozitatea la 2 chestii din viața mea personala si chiar as vrea sa mai aflu si alte pareri.
Am avut două relații in trecut.Una cu un băiat ce vorbea frumos cu mine (in fata ca prin spate auzeam altceva) si cu care am rupt legatura din cauza asta.Si un altul cu care am stat multi ani,practic am crescut impreuna si de care m-am despărțit din cauza pe care o sa va spun imediat.
Primul meu iubit a avut iubite peste iubite si mereu imi spunea (pentru ca am ramas prieteni) ca nimic nu este serios si ca mai pierde vremea,el pe mine ma iubeste cică doar ca eu mi-am facut o altă relatie si asa ca s-a gandit ca e timpul să își facă si el o relație mai serioasă. S-a cuplat cu o fata care din neatenția lor din cate am inteles a rămas în scurt timp însărcinată. La început din pozele lor si din comportament păreau fericiti,dar acum in ultimul timp din poze si live-uri parca s-ar omori. Tipa la ea,se încruntă, ii face semne si păstrează distanță cat de mult poate de parca nici nu vrea sa o vada. Faza e că m-a cautat pe mine, mi-a scris, imi urmărește toate postarile si nu inteleg cum daca iti e drag de cineva te cuplezi cu altcineva cu care nu vrei un viitor si mai faci si un copil? Inteleg ca daca eu nu vreau sa fiu cu tine trebuie sa iti refaci viata ca e logic, dar de ce nu astepti sa vina acea persoana pe care macar poti sa o privești si pe care nu iti vine sa o bati?
A doua mea relație ce a durat ceva mai mult timp si s-a terminat din cauza neintelegerilor.El voia sa faca cum vrea unde vrea, iar eu voiam să fac cum vreau unde vreau.Problema era ca dorințele noastre erau total opuse iar eu eram singura ce mai lasam de la mine.Acum el este cu o fata de 14 ani, el având 30, face poze, declaratii de dragoste, lasa comentarii ceea ce lui nu i-a plăcut niciodată.Se îmbracă în anumit fel, din cate am inteles se abține de la sex pentru ca le interzice părinții ei cică ceea ce el nu ar fi facut niciodata.Singura chestie pe care o face cum o făcea si cu mine este sa se integreze in familia ei foarte mult,sa le câștige încrederea alor ei(sper sa nu faca după si cu ea ca si cu mine,sa o înșele, sa se comporte urat, sa o ignore, sa o lovească într-un final si ea sa nu prea poata zice nimic din cauza ca deja alor ei le e drag si nu ar vrea sa ii dezamăgească cum am facut si eu).S-a schimbat brusc si pare foarte fericit.
Iar intrebarile mele in situația asta ar fi.
Poate ca fata asta chiar sa fie ce si-a dorit si sa simtă sa se schimbe pentru ea?
Sau se forțează să facă ce nu ii place si nu ii stătea în caracter sa faca doar ca sa nu repete greșelile din trecut și sa ramana singur ca asta e singura de până acum ce a stat mai mult cu el în afara de mine si avand 30 de ani nu ar vrea sa ramana singur?
Chiar dacă nu ar trebui să îmi pese, ma macină putin gândul si ideea, de ce acum poate sa fie si sa se comporte asta si in toti anii aceia in care am fost noi impreuna si m-am chinuit ani de zile sa mentin relația nu a simțit nevoia sa faca acele lucuri pentru mine?

12 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Te macinca ca iti place de el, dar nu se poate face nimic, caracterele nu se schimba, se va purta urat cu toate pe care le-ar avea. Te-a cautat in lipsa de altceva, nu fi proasta lui, vrea sex si cu aia de 14 ani, ce crezi ca vrea? Normal ca vrea sa dea bine pana i-o trage, pana nu face asta nu are sens sa se poarte urat, ca apoi nu-si mai atinge scopul.

Deci ar trebui sa nu te mai macine si sa-l lasi dracu, sa-ti gasesti altul, ca sunt destui la fel de atractivi ca ala, e de inteles ca-ti plac baietii atractivi, dar nu este singurul. Ca nici eu n-as sta cu una care nu ma atrage, de fapt nici nu am stat.
Si in general mda, astia atractivi au in general caractere proaste, sunt mai slab sentimentalisti, sunt mai rai, insa totusi nu toti.
Nu sunt toti asa cum zice colega de forum, dar multi mai ales cei atractivi. Ca unu neatractiv nu are femeie peste femeie, aia neatractivi ajung si la 45 ani fara nici una de multe ori, sau face cuplu cu una pe interes si el nu se prinde.

| Sofer a răspuns:

Nu are rost sa stai cu cineva care nu ai nimic comun care sa va simtiti ambi ok si sa mearga relatia.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Pentru ca este un badaran asa sunt toti bărbații, la un moment dat probabil o sa se poarte și cu ea cum a facut cu tine
Sunt de-abia la început ea este mica, doar sti si tu ca la început lucrurile sunt roz după nu... mai asteapta sa se culce cu ea si tocmai atunci o sa vezi cum stau lucrurile. Asa ca tu nu ti mai încarcă capul cu atatea întrebări pentru ca viata este scurta el este bine merci si tu încă suferi (stiu cum te simti)
Sterge l de la prieteni daca il ai pe Facebook, nu mai asculta ce spune lumea despre el, este un subiect din trecut tot ce trebuie sa faci este sa l uiti.

| Drimmero a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Generalizezi prea mult fara rost, am mai citit raspunsuri de genul de la tine aici. Daca ati intalnit toti prostii satului care v-au batjocorit nu inseamna ca toti suntem la fel

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Aprob ca, cam 85 % (procent asa aproximativ) sunt asa si mai ales aia care arata foarte bine, insa nu poti spune ca toti. Foarte multa lume are caracter prost, si cand au ocazia si-l etaleaza, iar cei care par buni, multi din ei par fiind obligati de situatia in care se afla, altfer ar fi nenorocire. Dar sunt si oameni okey pur si simplu insa adevarat ca mai putini, si femei si barbati in egala masura.

| Mosotti a răspuns (pentru Drimmero):

E cam pe adevar totusi Mary! Prostii aia satului arata f bine si le atrage de le rupe, si cum atractia fizica e eliminatorie, asta este rezultatul, si in general sunt si mai incuiati la mine. Majoritatea alora sunt asa din pacate, insa sigur, nu toti. Aia care-s mai neatractivi se mai abtin sa nu le piarda, dar aia misto nici nu discuta cand nu le convine ceva. Deci si atractivi si ne, sunt multi cu prost caracter, si mai putini okey. Si ala neatractivu cand i se pune de o gelozie si o posesivitate din aia iti vine sa-i dai in cap, o mai si ia la bataie uneori, nici nu mai judeca ca aia poate pleca ca arata bine (si l-a luat din interes dar macar statea cu el), si asta e.

Trebuie un echilibru, ori gasit unu misto dar ok, lucru mai rar dar posibil si sanse sunt totusi destule, sau unu asa mediu atractiv mai statornic, dar sa atraga, ca daca nu atrage, nu merge.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Drimmero):

Scuza ma pe mine atunci

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mosotti):

Am stat si cu unu de nu m-a atras gen si chiar nu era frumosul pamantului nici eu nu stiu de ce am stat cu el probabil din motivul de a avea pe cineva langa mine si nici asa nu a mers si nici nu vrei sa stii cum se purta cu mine.(oribil)

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Drimmero):

Pentru ca la un moment dat de la prea multa atentie un om devine prea plin de el si se crede buricul pamantului si atunci jigneste fie urat sau frumos.
Chiar te as ruga sa mi spui unde as putea gasi acei bajeti sa nu mai generalizez...

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Pai da! Ca dupa ce ca nu era atractiv era si rau cum ca sa nu te piarda, ma mir cum ai stat, nu e ok si nu imi place, mai bine singur, eu asa am facut. Singuratatea in doi e mai nasoala ca cea de unul singur, multi omit asta.

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Pai nu stiu, barbati atractivi si de calitate si aia mai rar, asta este, dar exista. E o loterie. Unii neatractivi se poarta frumos tocmai sa nu piarda femeie pe care o plac, macar aia sunt destepti. Dar cand caracterul e prost si neatractivi si atractivi tot nenorociti sunt. Ala frumos nu se abtin sa-i faca de cap, ca-si permit. Un om cu caracter si daca-si permite nu face, dar asta este.

Nu ai cum sa stii cum este un anumit baiat pana nu incerci, poti da de unul de care-ti place si sa fie cuminte, respectuos. Nu exista un loc anume, poti gasi oriunde, depinde de noroc. De aia trebuie perseverat si nu abandonata treaba, incerc pana reusesc, daca nu, macar stiu ca am incercat, nu "aaa n-au mers doua relatii, gata, toti sunt la fel", asta e o greseala, da, te fereste poate de un eventual esec aceasta atitudine dar iti ia si sansa sa dai de ceva okey, multi fac asa.

| Drimmero a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Asta depinde si cum esti tu ca persoana si ce atragi in jurul tau,, asta in primul rand, iar in al 2-lea rand umbla in jurul oamenilor de calitate, nu te limita la toti salbaticii, mareste-ti orizonturile de cunoastere si vei observa tipare pe gustul tau.