| Scheu a întrebat:

Poate cineva sa imi ofere ajutor in urmatoarele?

primul și cel mai important pas pe care-l faci după despărțire?

ce să faci ca să schimbi situația în favoarea ta?

cum și cand să o abordezi din nou?

care sunt erorile uriase pe care le fac barbatii dupa ce isi pierd iubitele?
P.s Eu am fost vinovatul...

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! În primul rind primul si cel mai important pas după despartire este sa nu te izolezi singur si sa i ti plîngi de milă, asta e, nu esti numai tu singurul care trece sau a trecut prin asa ceva, indiferent de citi ani o stiai pe fată, ea a pus capăt relatiei? Sau amindoi? Care a fost cauza? Acum ca esti singur, trebuie sa vezi ce anume a dus la despartire, ca bineinteles ai avut si tu partea ta de vină, nu numai ea, încearca desii nu este usor, sa o uiti, deoarece cale de impăcare cu ea nu mai există, probabil daca tu o vei aborda din nou cu speranta si dorinta de a va reimpăca, dar ea nu va dorii acest lucru, nu vei face decit sa o stresezi, sa o indepărtezi de tot de tine, lasă timpul sa vindece ranile sufletesti, iar daca tu stii cu siguranta ca esti vinovat de faptul ca ea a decis sa pună capăt relatie i, cel m ai bun lucru pe care il poti face este sa o suni, i ti ceri iertare de la ea, daca ea nu i ti raspunde cind o suni, nu insista cu telefoanele sa o stresezi sunind o nonstop, ea sigur a vazut ca ai sunat o, dar ori este incă afectată de despărtire si in acest caz are nevoie de timp sa analizeze situatia, ori din punctul ei de vedere s-a terminat totul, caz in care ea ar trebui sa te sune si sa i ti spună clar ce decizie a luat. ce vîrstă ai tu? dar ea? mersi.

| Scheu explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cristi, aceste lucruri le stiu, nu te contrazic cu absolut nimic, dar nu inteleg de ce niciodata nu procedam bine dupa o despartire? niciodata nu suntem buni in ceea ce facem, multa lume spune : asa sunt femeile nu ai ce sa le faci. bine, inteleg asta asa sunt femeile dar este imposibil sa nu poti sa le ajungi la acel punct sensibil. De multe ori cand dau peste persoane de genul, imi formez o parere in cap care nu imi permite sa spun: "frate e vina mea" ci din contra, mereu spun : " iar am dat peste asa ceva? " oare cand o sa se termine asta? uneori am impresia ca eu sunt esecul in viata asta nu persoanele pe care le intalnesc, dar lumea din jurul meu imi spune contrarul, ai un moment in care nu ti-ar sta bine intr-o relatie, din contra, singur ai fi mai fericit

| LoveSleep a răspuns:

Dă detalii calumea sau îl poți asculta pe domnul pantof, virgin la 35 de ani.

| Scheu explică (pentru LoveSleep):

Situatia sta in felul urmator, tot ce am facut gresit a fost sa ii accesez FB-Messengerul, accidental, dar datorita lucrurilor pe care le-am citit, am decis sa nu ii spun si sa incer sa inchid in mine crezand ca poate e o greseala si nu a vrut sa faca asa ceva. intr-un final am adus-o la curent cu ceea ce s-a intamplat. in acel moment a decis sa rupem tot ce avem doar prin simplu fapt ca I-am violat intimitatea, fara a imi da explicatie pentru ce am gasit in acea conversatie

| LoveSleep a răspuns (pentru Scheu):

E doar un motiv. S-a ofticat și s-a despărțit de tine să nu te desparți tu de ea. Nu cred că-i pasă prea mult de tine.
Sigur o vrei înapoi?

| h3r a răspuns (pentru Scheu):

Ce te deranjează mai mult, faptul că i-ai intrat pe facebook sau ceea ce ai aflat? Ia gândește-te bine.

| h3r a răspuns:

Dacă mai dorești o șansă, luptă pentru ea.

Și data viitoare când începi o relație încearcă să-ți cunoști partenera cu adevărat, fără alte persoane în cârcă.

| WaterDrop a răspuns:

Depinde, daca ai avut curajul sa fii tu "vinovatul" atunci ar trebui sa ai curajul sa te si intorci in patru labe si sa ii dovedesti ca te poti schimba, desi in functie de ce ai facut poate fi o sansa mai mare sau mai mica sa te primeasca inapoi.

Am citit ulterior cu ce esti vinovat. In aceasta situatie vina ta este ca nu i-ai respectat intimitatea, iar vina ei este ca nu mai dadea 2 bani pe tine daca facea asa ceva. Deci, uit-o si pe viitor nu le mai spiona. Cauta-ti alta.