| laviniabeluska11 a întrebat:

De ce după ceartă bărbații sunt mai afectuosi si mai atenți cu iubitele lor?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde stii? O fi la tine, nu este o regulă.

| Freya1 a răspuns:

Nu e doar la bărbați, și femeile mai fac asta.
Nu stiu probabil din iubire, poate conștientizează că au greșit, poate lasa de la ei pentru ca sunt alte zeci de lucruri ce merg bine intre ei pe lângă subiectul pe care sau certat sau dintr-un anumit interes.

| LoveSleep a răspuns:

Pentru că bărbații urăsc drama, iar femeile o preferă. Și pentru că în majoritatea timpului certurile sunt din vina femeilor. Majoritatea porcariilor pe care le fac bărbații sunt din inconștiență sau pentru că așa am fost creați, idioți. Nu realizăm chestii, suntem destul de bătuți în cap și chiar dacă greșim, o facem fără să ne dăm seama. Femeia când face ceva nașpa, o face din străfundul sufletului, de-aia se f e cu cel mai bun prieten al tău. Știe ce să facă ca să te doară, noi nu gândim așa. În plus, chiar și când nu vor să te tranșeze și să te arunce la gunoi, tot ele provoacă certuri, din lucruri nesemnificative. Și suntem drăguți cu ele după certuri pentru că se simt rău când le zici că s-au purtat urât, lmao.

| Crackman a răspuns:

Nu este doar la barbati.
Dupa ce iti spui oful incepi sa realizezi ca poate nu este asa de grav.
Sau vezi daca ai dreptate sau nu

| Dalmore a răspuns:

Ori ii pare rau ori vrea sa te manipuleze

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu n-am pățit-o. Bine, nu sunt într-o relație, dar am văzut la părinții mei, după ce se ceartă, se ignoră o vreme și își vorbesc pe un ton mai ridicat și nervos, dar după maxim o zi și minim o oră au terminat, sunt calmi.
În relațiile de abia începute, din câte am observat la diferite persoane, vor să rămână împreună, de asta o fac!
Părinții mei au aproape 14 ani de căsnicie, așa că mna îi înțeleg, s-or fi plictisit? Nu știu! Dar după atâta timp nu e totul „lapte și miere" după cum ar spune unii. Bucurați-vă la început, că după, cine știe ce vă așteaptă!?

| Paul754880338 a răspuns:

Hai sa spunem ca fiecare altercatie este un refresh pentru relatie.

| Vanesa87 a răspuns:

De aceea sunt barbati,au un cuvant de spus,motivul pentru care devin afectosi este ca, acolo se simt ei cel mai in siguranta, denota practic importanta persoanei de langa ei, nimeni nu este perfect si nimieni nu spune ca toti barbati sunt la fel, dar cei care nu fac acest lucru iti garantez ca au sentimente de narcisism sau pur si simplu nu dau prea mare importanta la cei de langa ei

| EuEuu a răspuns:

Eu am o relatie de 4 ani ne certăm aproape 24 din 24 (locuim împreună) iar dupa ceartă mereu mă sufoca cu complimente gesturi tandre etc De un an de zile am tot încercat să pun capăt relatiei dar cand suntem împreună ne certăm si cand ne despărțim nu putem sta unul fără altul..De ce oare?

| RAY a răspuns (pentru EuEuu):

Probabil ca asa mentineti iubirea in tensiune, prin cearta