| buburuza115 a întrebat:

Poate deveni o relatie (bineinteles ca de iubire) o prietenie?

Răspuns Câştigător
| Rose9 a răspuns:

Sigur ca puteti ramane prieteni. Asta depinde doar de voi. Si trebuie sa ai rabdare, pentru ca nu poti bate din palme si toate sentimentele sa dispara. happy

| buburuza115 explică (pentru Rose9):

Mersi...Daar, e cam greu sa fim prieteni, el iubind-o pe alta si eu sa-l iubesc inca pe el...

8 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Nu prea cred, ca dupa un timp unul din ei o sa aiba un/o prieten/a si unul din ei se va simti naspa.Deci nu cred.

| Agradável a răspuns:

Da, dar dupa parerea mea sunt foarte rare aceste cazuri...

| Rose9 a răspuns:

Stai linistita. Si eu am trecut prin acelasi lucru. Dar intr-un final am devenit prieteni, chiar foarte buni. Trebuie doar sa crezi. Si chiar daca o sa ti in continuare la el[ar fi imposibil sa nu mai ti], incearca sa te gandesti la el doar ca la un prieten si iti va fi ult mai usor. Nimic nu e imposibil!>big grin

| buburuza115 explică (pentru Rose9):

Mersi de ajutor.

| IanSomerhalder a răspuns:

Pentru mine nu!

| buburuza115 explică:

Intreb, pentru ca asa s-a intamplat la mine. Am fost cu iubitul meu 1 an si jumatate, dupa care am aflat ca el nu ma mai iubeste. El si-a cerut scuze spunindu-mi,, Iarta-ma dar nu te mai iubesc. Putem ramine prieteni"? Si eu i-am zis da, cu toate ca-l iubesc inca...Am procedat corect? Am facut asa pentru ca il iubesc si-l vreau aproape de mine, dar sa fim doar prieteni si poate cu timpul ma va iubi din nou...S-ar putea asta?

| stefzcoffee a răspuns:

Desigur, insa depinde de persoanele implicate. Eu sunt foarte foarte bun prieten cu prima mea prietena ( iubita ) happy Desi au trecut 5 ani de cand ne-am despartit, ne-am despartit ca prieteni happy