| raulXXX a întrebat:

Voi ce ziceti, dinto relatie foarte buna de prietenie dintr-un baiat si o fata cu timpul poate deveni ceva serios, o relatie intre ei?

11 răspunsuri:
| RyGoLeTa a răspuns:

Buna!
Da,de multe ori asa se intampla.

| Numb a răspuns:

Daca sunteti amici foarte buni si va intelegeti excelent, nu merita sa stricati aceasta relatie apropiata dintre voi 2 pentru cateva sarutari si imbratisari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! O cunosc pe actuala mea prietena de cand eram intr-a V-a si avem o relatie cat se poate de serioasa si acum, la 17 ani.

| raulXXX explică (pentru anonim_4396):

Noi ne cunoastem foarte bine,ne stim de cativa ani, eu o iubesc mult mult si i-am zis si am incercat si sa fim impreuna, ea imi zice ca nu vrea prieten acum si bla bla bla... dar in schimb imi spune si ea ca ma iubeste si tine la mine, nu stiu ce sa mai cred, imi zice ca ma iubeste si asa dar nu vrea sa fie cu mine, ma lasa sa o sarut si asa dar nu vrea relatie sad nu stiu ce sa mai inteleg...

| anonim_4396 a răspuns (pentru raulXXX):

Tu esti pregatit sufleteste, trupeste si psihologic.Ea nu este pregatita suficient!

| Fantastic7 a răspuns:

Da, bineînțeles că o relație de prietenie dintre un băiat și o fată se poate transforma, atunci când intervin sentimentele(reciproce) și timpul.

| gazza01 a răspuns:

Da! De cele mai multe ori se intampla! Si persoanele de sex opus nu vor mai fi asa de apropiate ca in momentele in care erau amici fff buni, dupa despartzire! Ele trebuie sa'si asume riscul asta!
Oricum, din cate stiu eu, relatziile care se nasc dintr'o prietenie sunt cele mai frumoase :X

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Da se poate!
Depinde si de cat timp... ca daca e ceva de f mult timp... si voi de fapt sunteti prieteni si nu simtiti nimic intre voi decat prietenie, si incercati sa fiti ceva mai mul dupa o sa va despartiti si prietenia se duce de rapa! daca voi sunteti de mult timp impreuna si simtiti ceva o sa fie o relatie frumoasa! :* daca voai sunteti de putin timp prieteni si nu va cunoasteti asa de bine, s-ar putea ca unul dintre voi 2 nu o sa fie exact cum crede celalalt!

oricum, ar trebui sa discutati voi 2! BAFTA!

| raulXXX explică:

Noi ne cunoastem foarte bine,ne stim de cativa ani,eu o iubesc mult mult si i-am zis si am incercat si sa fim impreuna, ea imi zice ca nu vrea prieten acum si bla bla bla... dar in schimb imi spune si ea ca ma iubeste si tine la mine, nu stiu ce sa mai cred, imi zice ca ma iubeste si asa dar nu vrea sa fie cu mine, ma lasa sa o sarut si asa dar nu vrea relatie sad nu stiu ce sa mai inteleg...

| Gabriela1313 a răspuns:

In general unul dintre voi ajunge sa se indragosteasca de celalalt. Daca nu e reciproc se poate distruge si relatia de prietenie. Daca e reciproc va fi o superba relatie de iubire.

| Alecsandruz a răspuns:

Nu conteaza de cat timp va cunoasteti si cat de buni amiti ati fost tot ceea ce conteaza e sa stiti ca nu faceti ceva gresit si ca sunteti facuti unul pentru celalalt.
Sfat incercati sa va luati o vacanta cel putin 1 saptamana doar voi doi sa vedeti cum e cu adversaru in aceeasi casa atunci e adevaratul test. purtativa normal nu incercati sa va abtineti de la obiceiurile voastre unu fata de altu si nu pastrati secrete.