| frei a întrebat:

Poate exista iubire fara sex?
Pentru mine o relatie de iubire exclude o relatie sexuala.

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Aceea se numește iubire platonică.
Baftă!

| Picasso a răspuns:

Buna intrebare asta! meritzi un premiu!
sincer sa fiu, nu prea cred, bine sa zicem ca se va abtzine unul din ei, dar si asta are o limita, apoi vor aparea "reproshurile" cearta etc apoi se finii laughing

| doarEu001 a răspuns:

Normal.sexul se face doar de persoanele mature si responsabile si ajuta la consolidarea relatiei si te apropie de persoana iubita.insa pentru toate exista o varsta. iubirea nu se bazeaza numai pe sex, sunt lucruri mult mai frumoase care pot fi traite in doi:X

| blabla5532 a răspuns:

In relatiile de pe skype

| Cristi_1137 a răspuns:

Da, poate exista. In randul tinerilor de pana in 18-19 ani sunt multe relatii de dragoste care nu au la baza sau nu introduc viata sexuala. Sau la persoanele deja mai mature de peste 20 ani unde fetele au inceput deja viata sexuala, pot exista si acolo aceste relatii fara sex, dupa cum spuneam conteaza de dragostea si respectul care este in acea relatie. Oricum ajuta si sexul la un moment datwinking. Succes in continuare.

| AlbertSeby a răspuns:

Se poate.dar de obicei in cazul celor de 13-15 ani.mai greu parerea mea este pentru fete sa faca acest pas

| creaman a răspuns:

Da se poate, ca dragostea adevarata si pasionala este mare!