| anonim_4396 a întrebat:

Poate exista sentimentul de iubire dupa 2 luni de relatie?

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu prea, OMUL NU ESTE PROIETCTAT SA FIE MONOGAM, deja intervine plictiseala mai ales daca esti tanar

| RAY a răspuns:

In ziua de ziua unde e doar interes sexual/material nici dupa o vesnicie nu apare nimic

| sofisis a răspuns:

Nu. Iubirea e adeseori confundata cu placerea, indragosteala, atractia si multe alte chestii.
Iubirea vine in timp. E ceva calm care nu creeaza valuri si care te face sa stii ca viata ta ar fi total pe dos fara acea persoana.

| buzeduulci a răspuns (pentru sofisis):

Am trait sentimentul, insa acum sunt confuza

| sofisis a răspuns (pentru buzeduulci):

Trebuie sa intelegi ca starea de indragosteala este net superioara in trairi decat cea de iubire.
De aceea simti ca pe cel cu care ai stat 6 luni l-ai "iubit" ca pe nimeni altul. Ai fost foarte atrasa si indragostita de el. A fost probabil ceva intens si trait la maxim.
De principiu daca nu stii exact ce simti pentru o persoana, nu prea simti mare lucru.
Ai deja niste relatii la activ si stii bine ca daca iubirea nu e completata de atractie, magnetism, dorinta, indragosteala si altele...e iubire mai mult platonica si nu e cazul sa o numesti relatie. Cel putin asa vad eu lucrurile in viata. Eu nu as putea sta langa un om din atasament, respect, prietenie si mai stiu eu ce. Daca nu imi vine sa rup hainele dupa el macar o data pe saptamana...e degeaba laughing)

| Kriss96 a răspuns:

Depinde de fiecare persoana.
Unele persoane pot sa simta iubire foarte repede. Altele au nevoie de timp.

| Angelll98w a răspuns:

Sentimentul de iubire poate exista si din primele zile )

| buzeduulci a răspuns (pentru Angelll98w):

Nici chiar asa...

| Angelll98w a răspuns (pentru buzeduulci):

Inseamna ca nu crezi in dragoste la prima vedere, dupa o luna doua deja e posibil sa fie deprindere, dar iubirea e de la inceput.

| buzeduulci a răspuns (pentru Angelll98w):

Te rog. am avut o relatie de 5 ani, una de 6luni, si sunt intr-una de 2 luni. doar ca ce am simtit pentru baiatul cu care am stat 6luni nu am am simtit pentru nimeni, iar pentru prietenul actual nu stiu ce simt, si nu stiu daca am inceput sa il iubesc. sau sunt doar atasata de el

| corbulalbrosu a răspuns (pentru buzeduulci):

Se pare ca inca nu a aparut in viata ta sufletul pereche. Nu dispera deoarece soarta este cea care ne hotaraste destinul final.