| mjdhr a întrebat:

Poate fi ciclu peste sarcina? mereu imi vine cu 2-3 zile inainte de cand mi-a venit ultima data si in prima zi are o culoare inchisa si ma doare f rau burta cateva ore, dupa imi trece.cat mai multe raspunsuri va rog

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, pot apărea mici sângerări!
De ce nu faci un test de sarcină?
Este normal să vină cu 2-3 zile înainte, că doar se consideră un ciclu de 28 de zile calendaristice de la prima zi de sângerare!
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Foarte multe femei care au avut parte de sângerări în timpul sarcinii şi le-au confundat cu lichidul menstrual, nu ştiau că de fapt, este vorba de "sângerarea deciduală".
În timpul sarcinii nivelul hormonilor creşte în mod constant, în fiecare lună, iar acest lucru poate provoca detaşarea unor părţi din pelicula protectivă a uterului.Aceasta se manifestă, de obicei, în primul trimestru de sarcină şi este închisă la culoare şi scăzută cantitativ.
Prin urmare, dacă menstruaţia se prezintă normal (cantitate, consistenţă)după prima zi în care este puţin mai inchisă, nu este cazul să îţi faci griji. Iar ca să scapi de orice dubiu, fă un test de sarcină după 3 săptămâni de la ultimul contact sexual neprotejat.
O zi frumoasă!

| answer a răspuns:

Da, se poate; De obicei menstruatia mai vine 2-3 luni de la actul sexual de procreere, dar are o culoare mai inchisa si in cantitati mai mici! Este o menstruatie, sa-i spunem atipica! Asa ca ai grija! Fa un test de sarcina dupa ce iti trece menstruatia si vezi ce rezultat obtii! Si cumpara unul Sure check ca e mult mai sigur! pa pa!

| pinkystyleツ a răspuns:

Da poate fii. Amica mea de 20 de ani a avut asa ceva si s-a trezit cu 2 gemeni. eu zic sa iti faci un test de sarcina... dar stiu ca cazurile acestea sunt foarte rare, ai grija, papa

| TTdsIulia a răspuns:

Da poate fi asta problema. cel mai sigur ar fi sa iti faci un test de sarcina big grin! sper ca te-am ajutat. funda?

| emima a răspuns:

Da se poate cumnatei mele i-a venit ciclu peste sarcina si de abia la 3 luni de sarcina si-a dat seama ca e insarcinata

| marya a răspuns:

In nici un caz stai linistitawinking