| anonim_4396 a întrebat:

Poate o femeie sa ramana gravida daca barbatul nu se termina in ea? Am auzit ca exista la barbat inainte de ejaculare un lichid care contine spermatoizi si acel lichid iasa inainte ca el sa se termine. Vreau un raspuns sigur! multumesc.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Riscul este intre 4 si 27%, in functie de parioada ciclului menstrual in acre se gaseste femeia.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, pentru ca daca nu ai mare grija in timpul preludiului, lichidul preejaculator, care apare in maxim 10 secunde de la excitare, poate contine pana la 50 de milioane de spermatozoizi!

Du-te neaparat la control daca ti-e teama, si tine cont de tot ceea ce ti se va spune acolo!

| zeeeeeex a răspuns:

Da e adevarat. Este un lichid care e pe port de lubrifiere, cum te uzi tu ceva similar se intampla si la noi. Lichidul respectiv in termini mai putin academici se numeste Picatura Placerii. Ea contine spermatozoizi, in numar foarte mic, dar din pacate poti (tu ca femeie) ramane insarcinata in urma acestei picaturi. Mare mare grija. Bye bye

| madagascar a răspuns:

Parerile sunt impartite, eu nu am ramas, folosesc metoda de 3 ani, in fine in cazul meu pot ramane pentru ca n-am 15 ani, am o relatie stabila etc.parerile sunt impartite legat de "picatura placeri", acum decat sa stai cu stres mai bine gaseste o metoda contraceptiva potrivita pentru tine.

| Munchkin a răspuns:

Ţi-am mai dat un răspuns în care ţi-am explicat. Poate să rămână însărcinată din lichidul preejaculator dacă era la perioada ovulaţiei.