| Idk44 a întrebat:

Poate ramane iubita mea insarcinata daca dupa ce facem dragoste in mare ejaculez in apa? rog raspunsuri serioase sau intr-o piscina?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Am gasit raspunsul pentru tine, aici:

http://depici.ro/preconceptie/raman-insarcinata-daca-9-mituri-spulberate/

"6. Raman insarcinata daca partenerul ejaculeaza in apa?

E putin probabil ca sperma care se risipeste pe intreaga suprafata a piscinei, cazii de baie sau a marii sa ajunga in vagin. Daca ejacularea are loc in apa calduta, sperma poate supravietui cateva minute. Daca apa este foarte fierbinte sau este tratata cu produse chimice, spermatozoizii nu supravietuiesc mai mult de cateva secunde. Asadar, slabe sanse sa ramai gravida daca ejacularea se produce in apa."

Citeste intregul articol, e bine sa stii.

| darrio2007 a răspuns:

Esti amuzant.Nu cunosti nimic despre sex.Nu ramane.Altfel eram mult mai multi in tara asta.

| Alcyon a răspuns (pentru darrio2007):

Pai ar fi fost mult mare populatia tarii asteia, daca n-ar fi facut femeile avorturi pe banda rulanta... Uita-te sa vezi cate milioane de avorturi au fost realizate in ultimul deceniu. Te cam ingrozesti.

| darrio2007 a răspuns (pentru Alcyon):

Ce crede el ca se poate intampla in apa este o utopie.

| neutrino a răspuns:

Da, dar nu pentru ca esti in apa.

| Alcyon a răspuns:

Ba poate sa ramana, pentru ca metoda coitului intrerupt nu ofera o siguranta prea mare. Si chiar daca o faceti protejat, tot e riscant, fiindca prezervativul se degradeaza in acele conditii. Cel mai bine e s-o faceti pe plaja.

| maturgrizonat a răspuns:

Intrebare: Se pot face copii de la distanta?

Raspuns: Da, daca distanta este mai mica decat lungimea!

| Greenscarf26 a răspuns:

Eu consider ca nu e de gluma cu asa ceva, aveti mare grija si fi-ti cu bagare de seama happy

| dweq a răspuns:

Poate,