| bucovinaaa a întrebat:

Posibil sa raman insarcinata in caz de aveam urma de lichid seminal pe mana? ideea este ca am atins vaginul si prietenul meu la fel dupa ce a pus mana pe penis,nu penetrate, nu ejaculare nici macaar nu a atins cu penisul.imi este frica sad
p.s. menstruatia mi-a venit pe 9 septembrie si pe 15 a trecut, iar contactul a fost pe 16

Răspuns Câştigător
| Violente a răspuns:

NU, NU și NU!
Poți rămane însarcinată în urma unui contact neprotejat în perioadă fertilă!
Ovulul matur care este apt pentru a concepe o sarcină se formează în ziua ovulației și nu așteaptă decat 24 de ore!

Terminați cu prostiile.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ta vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca nu a avut loc penetrare si nici ejacuare atunci stai linistita.
As fost curioasa sa stiu cati ani aveti voi. Asemenea,, jocuri '' nu sunt pentru copii.

| bucovinaaa explică (pentru Fatamuntilor):

17 si multumesc.imi cer scuze dar imi este frica

| xLoLiCk a răspuns:

Posibil sa ramai, in cazurile astea se fac gemeni de obicei, sperma atingand ambii parteneri.

| Violente a răspuns (pentru xLoLiCk):

Îți place să fii incult?

| bucovinaaa explică:

Dau funda