| anonim_4396 a întrebat:

Postinor 2.
Bun, l-am luat la vreo 30 de ore (prima pastila) dupa contact, apoi ce-a de-a doua, la 12 ore dupa prima (deci am luat in intervalul de 72 de ore). Efecte edverse?NU! Cum de? Sa ma lamureasca si pe mine cineva. Am ametit un pic si atata tot. Aaa si o usoara usoara durere de burta de cateva minute. E normal sa nu am efectele adverse? Asta inseamna ca organismul a reactionat bine ,nu?batting eyelashes. Acum, la o zi dupa ce am terminat cu pastilele postinor 2, am observat ca urina e putin mai colorata :-s adica un galben puternic,spre maroniu. Sa fie de la postinor? thinking

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Normal ar fi sa nu ai reactii adverse, si asta a, inseamna ca organismul tau a reactionat bine la pastilele alea!
Nu te speria, de la acele pastile ai si urinat asa, si a enit si durerea de burta, pentru ca ele au avut de lucru acolo tongue

| Neworder21 a răspuns:

Normal.

mai bine folositi metoda traditionala, care e mai sigura.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Trageti-o cu cap alta data! ca sunt o gramada de metode contraceptive! si mai lasa postinor2 ca iti poate deregleze menstruatia!