| llllllllllll a întrebat:

Pot ramane gravida daca am facut sex neprotejat, in apa, si contactul a durat cam 5 minute. Mentionez faptul ca nu si-a dat drumul in mine happy Daca se poate, sa-mi raspunda si Brigaela.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Riscul e cuprins intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai.

7 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Depinde de perioada ciclului in care erai. Nu conteaza unde o faci, conteaza ca a fost neprotejat. Chiar daca nu si-a dat drumul in tine, sunt niste sanse dar mai mici.

identitate
| identitate a răspuns:

In apa sau nu, e acelasi risc.Si lichidul preejaculator (poate) contine spermatozoizi.Riscul e mic, avand in vedere ca "tehnica" (intreruperii actului sexual inainte de ejaculare) este folosita ca metoda de contraceptie.
Fiecare cu norocul lui...happy

mlm
| mlm a răspuns:

Este posibil si da si nu.

| cristy_4404 a răspuns:

Pai daca esti sigura ca nu si dat drumul in tine atunci nu ai de ce sa iti faci griji dar sfatul meu e sa va protejati pentru ca asa va feriti de unele lucruri neplacute care pot aparea dupa contactul sexual.

| kukubau a răspuns:

Daca nu vreti sa aveti multe guri la masa...folositi cu incredere prezervativul laughing))))

| caprioara a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi daca nu si-a dat drumul inauntru. dar totusi sa fiti mai atenti pe viitor si folositi prezervativul pentru orce eventualitate

| jocelyn_6227 a răspuns:

Sunt 75% sanse pozitive.